Akcesoria do torebek – kółka, klamry, paski

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Wiele kobiet decyduje się na powrót do zapomnianych technik rękodzielniczych. Szycie ręczne, dzierganie na drutach, czy haftowanie stało się popularnym hobby nawet wśród młodego pokolenia. Niektóre panie idą jeszcze dalej i zabierają się za bardziej wymagające dziedziny rękodzielnicze i tworzą bardziej zaawansowane projekty.

Metalowe kółka do uchwytów

kółka metalowe Na pewno dużym powodzeniem cieszą się torebki. Wykonywane są ze sznurka, specjalnej bawełnianej włóczki, czy nawet ze skóry. Torebki robi się na szydełku, na drutach, techniką makramy, czy też szyje na maszynie. Możliwości jest naprawdę sporo. Żeby jednak stworzyć taką torebkę to nie wystarczy mieć jedynie kawałka skaju czy motka wełny, potrzebne są też różne akcesoria. Chętnie kupowane są kółka metalowe do torebek. Kółka mocuje się z boku torebek, by móc do nich doczepić pasek. Kółka zwykle są dosyć cienkie, w związku z tym są prawie niewidoczne, mają naturalny srebrny kolor. Można zamiast kółek kupić półkola, także w innych kolorach np. czarnym, czy złotym. W ten sposób można je idealnie dopasować do torebki. Kółka kosztują dosłownie grosze, zwykle sprzedawane są podwójnie w zestawach (na obie strony torebki). Warto do torebki kupić też klamrę, zapięcie magnetyczne, zamki błyskawiczne, czy podobne produkty.

kółka metalowe Otwarta torebka czy taka z klapką luźno przerzuconą nie zabezpiecza cennej zawartości, jaką codziennie nosimy. Złodziej także będzie miał ułatwione zadanie, jeśli torebka nie jest zamykana. W sklepach z akcesoriami kaletniczymi lub odzieżowymi można dokupić na szczęście różnego rodzaju zapięcia. One też nie kosztują wiele, tak jak wspominane kółka, a zwiększają bezpieczeństwo. Torebki szydełkowane lub dziergane mogą mieć od razu wyrabiany pasek z tej samej włóczki czy sznurka. Jednak do torebek skórzanych czy materiałowych trzeba dokupić pasek, łańcuch lub uchwyt. Najtańsze będą paski parciane i plastikowe uchwyty, najdroższe grube łańcuchy i bambusowe uchwyty. Te ostatnie też są najtrudniejsze do znalezienia. Wśród akcesoriów do torebek warto wyróżnić też usztywniacze do spodów, karabińczyki do uchwytów, czy ściągacze.

Kończąc rozważania, do wyrobu torebek nie wystarczą jedynie odpowiednie materiały, ale niezbędne są też rozmaite akcesoria. Są to kółka, uchwyty, paski, karabińczyki, czy usztywniacze. Nie kosztują one dużo, a dzięki nim można estetycznie wykończyć każdą torebkę, tak by była piękna, wytrzymała i by wszystko to co w niej nosimy było bezpieczne. Takie akcesoria dostanie się w sklepach kaletniczych i podobnych.