Alternatywa dla szamponów, czyli mydło do włosów

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Zniszczone włosy to bardzo częsty kłopot, który dotyka wiele kobiet. Włosy mogą się wtedy łamać, a także wyglądać na nieestetyczne. Jednym z powodów, który można wymienić, jest na przykład częste farbowanie lub używanie rozjaśniaczy, które użyte w zbyt dużej ilości mogą włosy nawet „spalić”. Należy je wtedy odpowiednio zregenerować, a przydatne z pewnością okażą się wszelkie preparaty jak szampony lub mydła do włosów.

Czy warto korzystać z mydła do włosów?

mydło do włosów zniszczonychZniszczone włosy to dość częsty problem, który dotyka sporą ilość kobiet. By temu zaradzić, warto użytkować różnego rodzaju środki odnawiające kruchą strukturę wcześniej wspomnianych włosów. Pierwszą myślą z pewnością okaże się szampon, jednakże na rynku dostępne są ciekawe alternatywy jak na przykład mydło do włosów zniszczonych. Dla niektórych może to pomysł nieco ekscentryczny, ale za pomocą mydła także można dokładnie włosy umyć. Jak się okazuje, alternatywy szamponów zasługują na uwagę już od razu z tego względu, iż nie posiadają plastikowego opakowania, a co za tym idzie, nie generując dodatkowych, niepotrzebnych odpadów są przyjazne środowisku. Należy jednak pamiętać o bardzo istotnej kwestii – szampon w kostce nie jest tym samym co mydło w kostce!

mydło do włosówPierwszy z wymienionych środków czystości posiada odczyn kwasowy, a drugi zasadowy w związku z czym po użyciu mydła do włosów konieczne okazuje się użycie płukanki zakwaszającej, na przykład octu. Bez użycia wcześniej wspomnianej płukanki może okazać się, że włosy staną się sztywne oraz posklejane. Jeśli chodzi o odróżnienie szamponu w kostce, od mydła w kostce, co może okazać się trudne, ponieważ producenci niejednokrotnie naumyślnie mylą nazwy, należy zwrócić uwagę na skład. Jasnym dowodem na to, że ma się do czynienia z szamponem jest zawarcie w składzie między innymi takich substancji jak Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Coco Sulfate (SCS) lub Sodium Cocoyl Isethionate (SCI), Ammonium Lauryl Sulphate (ALS), Disodium Laureth Sulfosuccinate (DLS) czy Sodium Lauryl Sulfoacetate (SLSA). Dzięki korzystaniu z mydła do zniszczonych włosów można im przywrócić dawny blask, wytrzymałość oraz sprężystość.

Mydło do włosów pozwoli na efektywne ożywienie włosów, w związku z czym można w ten sposób przywrócić im dawny blask, połysk, a także strukturę. Dzięki temu rozwiązaniu nie będą łamliwe, a także zapobiegnie się ewentualnemu wypadaniu, co również często może mieć miejsce. Warto jednak pamiętać także o tym, że równie istotna okaże się też zdrowa i zbilansowana dieta, która dostarczy do organizmu wszystkich witamin i minerałów.

Kategorie: Uroda