Biżuteria z kryształami Swarovskiego

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

O biżuterii z kryształami Swarovskiego słyszał zapewne każdy, a wiele kobiet posiada w swojej kolekcji biżuterię z takimi właśnie kryształami. Ich historia rozpoczęła się w 1892 roku, gdy Daniel Swarovski wynalazł maszynę do cięcia i szlifowania kamieni. Była ona tak precyzyjna, że pracowała lepiej niż mistrzowie rzemiosła z wieloletnim doświadczeniem.

Klasyczne i eleganckie kolczyki

kolczyki z kryształami swarovskiegoZ czasem wynalazca zaczął myśleć o założeniu własnej firmy. W 1908 roku Daniel Swarovski rozpoczął prace nad stworzeniem szkła kryształowego, ale dopiero po pięciu latach, w 1913, udało mu się stworzyć produkt idealny do szlifowania. Od tego momentu kryształy jego produkcji zaczęły szybko zdobywać popularność w świecie mody. W latach trzydziestych nastąpił ich pierwszy debiut na szklanym ekranie. Niewielu wie, że biżuteria noszona przez Marylin Monroe, śpiewającą, że najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty, to tak naprawdę kryształy tyrolskiej firmy. Od początku XX wieku powstało wiele wzorów i kolorów kryształów, z czego niektóre we współpracy ze sławnymi projektantami mody. Kryształy Swarovskiego stały się symbolem elegancji i luksusu, a biżuteria z ich dodatkiem stanowi doskonałe uzupełnienie garderoby każdej kobiety. Kryształy można znaleźć w kolczykach, naszyjnikach, bransoletkach i pierścionkach.

kolczyki z kryształami swarovskiegoUżyto ich do produkcji sukni, w której Monroe została „zaszyta” przed słynnym Happy Birthday. Obecnie wybór biżuterii z kamieniami Swarovskiego jest ogromny. Można trafić na nie w egzemplarzach bardzo klasycznych, takich jak eleganckie kolczyki z kryształami Swarovskiego, jak również w bogato zdobionych naszyjnikach, które migoczą i połyskują setkami barw przy każdym naszym ruchu. Produkty z tymi kryształami można znaleźć w wielu sklepach jubilerskich, zarówno stacjonarnych, jak i działających za pośrednictwem sieci. Dodatkowo, firma Swarovski posiada swoje oficjalne butiki w wielu miastach, tak więc kolczyki czy bransoletkę można nabyć u źródła. Biżuteria z tymi kryształami przez samych właścicieli firmy określana jest jako diamenty dostępne dla każdego. Każda kobieta powinna posiadać w swojej szkatułce z biżuterią choć jeden egzemplarz z kryształami Swarovskiego. Mogą to być subtelne kolczyki albo ekstrawagancki pierścionek.

Unikalna kolorystyka i bogate szlify sprawiają, że biżuteria ta w odpowiedniej oprawie – ze złota, srebra czy innego metalu – będzie olśniewać i zachwycać, podkreślając naszą urodę przy każdym kroku. Jej ceny sprawiają, że pozostaje w zasięgu finansowym przeciętnej osoby, spełniło się wiec marzenie Daniela Swarovskiego o diamentach dla każdego.

Kategorie: Dla niej