Biżuteria z pereł w dziejach ludzkości

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Perły już od wieków cieszą się ogromną popularnością. Można je w szczególności znaleźć zgłębiając historię wielu władców, którzy często słynęli z noszenia bogatej biżuterii. Można także doszukać się zróżnicowanych legend o ich powstaniu, które obecne były już na przykład w starożytnej Grecji.

Znaczenie pereł coin

bransoletka - perły coinBogini piękna nazywana również była Perłową Panią, czego powodem okazywały się spienione krople wody przemieniające się we wcześniej wspomniane perły. Jak się okazuje, wierzono niegdyś także w to, że perły powstawały po uderzeniu w muszlę ostrygi pioruna. Inni na przykład upierali się, że są to anielskie łzy, a Egipcjanie oraz Indianie wspominali o łzach bogów. Jednak wspólny łącznik pod względem symboliki pozostał po dziś dzień – perły jako symbol oznaczają niewinność oraz czystość. Czasy się zmieniły i porzucono wiarę w politeistyczne bóstwa, a perły zaczęły stanowić bardzo elegancją, ale jednocześnie klasyczną formę biżuterii, która ma na celu podkreślenie piękna noszącej ją osoby. Perły jako element biżuteryjny charakteryzują się fascynującym blaskiem, a także swego rodzaju aurą tajemniczości, która to pociągała ludzkość od najdawniejszych lat – właśnie ta aura była głównym powodem powstawania wokół pereł rozmaitych legend oraz mitów.

bransoletka perłyStanowiły one także częstą inspirację artystyczną, ponieważ można było oglądać rozmaite dzieła sztuki, w których pierwszoplanowe postacie nosiły perłowe ozdoby, a warto dodać, że dzięki temu przeszły nawet do historii malarstwa. Obecnie w biżuterię z wykorzystaniem pereł można zaopatrzyć się w dobrze wyposażonym sklepie z ozdobami. Ich cena jest stosunkowo wysoka, lecz należy pamiętać o tym, iż charakteryzują się całkowicie naturalnym wykonaniem – ich piękno jest zachwycające nawet bez jakiejkolwiek obróbki. Można spotkać wiele różnych wariantów elementów biżuteryjnych jak naszyjnik, kolczyki, a także bransoletka – perły coin, jasnoróżowe oraz wiele innych można dostać w najlepszych punktach. Dzięki nim każda kobieta może pozwolić sobie na luksus oraz bardzo widowiskową elegancję. Perły są elementami widocznymi w historii świata w bardzo mocno zaakcentowany sposób. Wokół nich narosło wiele legend, a także mitów, co jest ściśle związane ze specyfiką, charakteryzującą ten rodzaj ozdoby.

Są piękne mimo nieoszlifowania, gdyż mienią się blaskiem, a także swego rodzaju aurą tajemniczością inspirującą ludzi od najdawniejszych czasów. Wielką popularnością perły cieszyły się za czasów królów, którzy jak wiadomo, cenili sobie luksus. Obecnie mogą się w nie zaopatrzyć eleganckie kobiety, chcące podkreślić swoje piękno.