Butelki, kubki i podkłady – niezbędniki mamy i dziecka

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Po porodzie nie następuje przerwa od dbania od organizm mamy, a do tego dochodzi jeszcze troska o zdrowie syna czy córki. Dziecko potrzebuje do rozwoju energii, która jest zawarta w kaloriach. Dostarczyć je można, podając pociesze ekologiczne kaszki w kubku lub butelce. Oprócz tych akcesoriów mama powinna się wyposażyć również w podkłady poporodowe, które pozwolą zadbać o higienę zaraz po narodzinach dziecka. Kaszki można podawać dziecku nie tylko łyżeczką, do której ciężko jest się przyzwyczaić niektórym brzdącom, ale także kubkiem czy butelką.

Chłonne podkładu poporodowe

podkłady poporodowe canpolOczywiście każde z tych akcesoriów musi być wyposażone w specjalny smoczek, często kupowany osobno. Istnieje szereg zalet karmienia dziecka z kubka, na przykład pozwala on wykształcić maluchowi mięśnie twarzy, w tym policzków czy języka. Producenci zadbali o szereg udoskonaleń konstrukcyjnych zwykłych niekapków, dlatego łatwo można wybrać model pozwalający na zasysanie jedzenia z całej krawędzi kubka – bez względu na wybraną stronę. Warto dokupić także specjalne sztućce i naczynia dla dzieci, dzięki którym będą mogły trenować różne sposoby jedzenia. To przydatne, bowiem na przykład jedzenie z łyżki pomaga ćwiczyć ruchy żujące brzdąca.

podkłady poporodowe canpolMama zaraz po urodzeniu powinna też zadbać o własną higienę. Pomocne mogą być w tym praktyczne podkłady poporodowe Canpol – producenta, który zadbał o wielowarstwową strukturę produktu. Dzięki niej nie ma mowy o przemoczeniu podkładu. Warto docenić wyjątkową wytrzymałość tego produktu, który sprawdza się nawet po wielu godzinach noszenia. Wygodę zwiększa też oddychalność materiału, która sprawia, że skóra jest sucha po całym dniu chodzenia z podkładem. Paroprzepuszczalność produktu jest szczególnie istotna, aby odczuwać komfort, który pozwoli łatwiej mierzyć się z każdą trudnością życia młodej mamy. Wybierając podkłady, warto zwrócić uwagę na ich rodzaj – istnieją produkty przeznaczone na noc i na dzień. Istnieje bardzo wiele produktów, w jakie musi wyposażyć się rodzina na czas poporodowy. Do bardzo ważnych akcesoriów należą kubki oraz butelki, którymi można nie tylko nawodnić pociechę, ale także dostarczyć jej odpowiednich kalorii, witamin oraz innych drogocennych związków.

Dziecko, które uczy się nie tylko korzystać z niekapka, ale także przeżuwać pokarm podany niewielką, specjalnie wyprofilowaną łyżeczką, ćwiczy mięśnie żuchwy i języka. Mama z kolei powinna wyposażyć się w niezbędne praktyczne podkłady poporodowe Canpol, dzięki którym zadba o swoją higienę przez cały dzień ciężkiej pracy przy brzdącu.

Kategorie: Dla niej