Co można uszyć z wiskozy?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Bluzki, sukienki, spódnice, a nawet bieliznę wiskoza jest przewiewnym i przyjemnym materiałem. Dobrze sprawdza się jako osobny materiał, bądź w połączeniu z innym ze składników mieszanej tkaniny. Wiskoza świetnie imituje bawełnę, wełnę i jedwab. Potrafi być śliska i chłodna, jak i ciepła i puszysta więc jest częstym materiałem wybieranym przez krawcowe.

Wszystko o wiskozie, co można z niej uszyć?

sukienka Wiskozę pozyskuje się z roślin, przez co jest ekologiczna i w pełni bezpieczna. Niedroga tkanina wiskozowa to doskonały materiał do szycia letnich ciekawych sukienek w różnych stylach. Sprawdzi się również jako dłuższa koszula, bogaty wzór materiałów pozwoli na wykonanie oryginalnej rzeczy. Nawet w wysokich temperaturach sprawdza się lepiej niż bawełna czy z pozoru delikatny jedwab. Nie trzeba obawiać się o nadmierne pocenie. Zaletą wiskozy jest także jej niska cena i powszechna dostępność. Jest też tkaniną uniwersalną, nie tylko na lato. Z wiskozy szyje się podszewki także w ubraniach zimowych. Bogate wzory tej tkaniny zapewniają najróżniejsze kompozycje, a uszyte z tego materiału koszule mogą być w fantazyjne, geometryczne, tropikalne bądź zwierzęce wzory. W profesjonalnych sklepach z materiałami i pasmanterią dział z wiskozą jest jednym z najlepiej zaopatrzonych i daje ogromne możliwości w projektowaniu wymarzonej kreacji.

sukienka Wiskoza ma również jedną bardzo fajną cechę – łatwo łączy się z innymi włóknami, co wykorzystują producenci, aby tworzyć idealne materiałowe hybrydy. Przykładowo len z domieszką wiskozy będzie delikatniejszy, a poliester z wiskozą pozwoli naszej skórze lepiej oddychać. Wszystko zależy od wyobraźni producentów. Zaletą dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z szyciem i chcą trochę poeksperymentować, jest to, że, w przeciwieństwie do jedwabiu i dobrej jakości bawełny, wiskoza to niedrogi materiał. Jej cena jest stosunkowo nisko, więc chętnie sięgają po nie również producenci różnych firm szyjących ubrania. W wolnej chwili warto przejrzeć oferowany materiał, jakim jest wiskoza, bogaty rodzaj wzorów i kolorów sprawi, że szybko wpadniemy na pomysł co z niej uszyć. Kobiety uwielbiają wiskozę za jej przewiewność, lekkość i jedwabistą strukturę. Długie sukienki, warstwowe topy i falbaniaste spódnice będą wyglądały z tego materiału po prostu zjawiskowo.

Warto znaleźć miejsce w garderobie dla rzeczy z wykorzystaniem materiału, jaki jest wiskoza — będzie niezastąpiona latem, podczas wakacji i w upalne dni. Zapewni duży komfort, jest wdzięczna do szycia i niedroga, można ją użyć do większości projektów.