Co to jest i jak przeprowadza się zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest nieinwazyjną metodą usuwania tłuszczu z różnych partii ciała. Pierwotnie miała być alternatywą dla liposukcji, jednak szybko okazało się, że wstrzykiwany preparat pozwala trwale pozbyć się tłuszczu z wielu różnych części ciała, w tym podbródka, czy nawet spod oczu. Czym różni się liposukcja od lipolizy iniekcyjnej?

Profesjonalna lipoliza iniekcyjna

lipoza iniekcyjnaLiposukcja jest zabiegiem inwazyjnym, operacyjnym, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym. W wykonane przez chirurga nacięcia wprowadzana jest igła ssąca, która pod ciśnieniem odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej. Po zabiegu tym następuje długi okres rekonwalescencji, podczas którego mogą wystąpić różne skutki uboczne. Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem nieinwazyjnym, przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym, a ryzyko powikłań jest minimalne, co czyni ją bezpieczniejszą od liposukcji, dla której może być alternatywą lub jej uzupełnieniem. Cały zabieg trwa z reguły 30 do 50, w zależności od części ciała, w jakiej jest przeprowadzany i polega na wstrzyknięciu cienką igłą dwóch substancji: fosfatydylocholiny i soli żółciowej: deoksycholatu. Substancje te mają na celu doprowadzić do lipodestrukcji, czyli rozpuszczenia komórek tłuszczowych, które są zastępowane tkanką włóknistą, a zbędny tłuszcz transportowany jest do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych.

lipoliza iniekcyjna Jak wiele zabiegów kosmetyki estetycznej, lipoliza iniekcyjna także ma szereg przeciwwskazań, które wykluczają pacjenta z możliwości przeprowadzenia zabiegu, a są to: ciąża i karmienie piersią, infekcje skóry, choroby nerek i wątroby, zaburzona krzepliwość krwi, padaczka, alergia lub nadwrażliwość na któryś ze składników, a także nadmierna otyłość. Lipolizę iniekcyjną stosuje się w celu pozbycia nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha, pośladków, ud, bioder, twarzy oraz innych problematycznych obszarów ciała. Jest doskonałą metodą dla osób, u których nadmiar tkanki tłuszczowej występuje w niedużych ilościach. Zabieg ten nie powoduje tzw. efektu jo-jo, a usunięty tłuszcz już nie powraca. Efekty można zaobserwować już po około trzech tygodniach od wykonania zabiegu. Skóra po zabiegu jest gładka i miękka, gdyż rozpad komórek tłuszczowych powoduje dodatkowo miejscową likwidację cellulitu. 

Lipoliza iniekcyjna jest metodą modelowania sylwetki i nie służy do odchudzania. Stosuje się ją w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej w określonych obszarach ciała, którego nie da się usunąć przy pomocy diety i aktywności fizycznej. Zabieg przeprowadzany powinien być wyłącznie przez wyszkolonego lekarza medycyny estetycznej.

Kategorie: Zdrowie