Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Depilacja laserowa wraz z biegiem czasu cieszy się coraz większą popularnością. Wpływa na to przede wszystkim fakt, że dzięki tej metodzie depilacji możliwe jest uzyskanie w stosunkowo krótkim czasie, najtrwalszych rezultatów depilacji. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wiązka laserowa nie niszczy jedynie samego włosa, ale także i jego cebulkę.

Bezpieczna depilacja laserowa

zabiegi kosmetyczneWiele osób obawia się jednak o przeciwwskazania takiego zabiegu. Jak się jednak okazuje, polecana depilacja laserowa w Łodzi jest w pełni bezpieczna w zdecydowanej większości wypadków. Przeciwwskazaniami do wykonania takiego zabiegu jest jedynie choroba nowotworowa, ciąża, a także pewne choroby skóry. W innych przypadkach jednak zabieg ten jest w pełni bezpieczny i można go stosować nawet w tych przypadkach, gdy pacjent reaguje na inne formy depilacji bardzo niekorzystnie. Depilacja laserowa wykonywana w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym może być także świetnym rozwiązaniem dla tych pacjentów, których skóra ma duże skłonności do podrażnień, czy też alergii. W wielu sytuacjach, okazuje się to być także jeden z mniej bolesnych form depilacji. Jest tak przede wszystkim dzięki temu, że te najbardziej nowoczesne głowice laserów wykorzystywanych w tych celach są wyposażone bardzo często w specjalne nakładki chłodzące.

zabiegiDzięki nim, miejsce, które było przed chwilą depilowane, jest natychmiastowo schładzane, co pozwala na znaczne zmniejszenie wszelkich dolegliwości bólowych po wykonanej depilacji. Niemal każdemu pacjentowi, zanim będzie mógł mieć wykonany taki właśnie zabieg, wykonywana jest wcześniej tak zwana próba laserowa. Dzięki niej można się przekonać, jak dany pacjent zareaguje na depilację laserowa i czy cały zabieg będzie dla niego do zniesienia, szczególnie gdy depilowany ma być znaczny obszar ciała. Biorąc pod uwagę wszystkie, niepodważalne, opisane zalety depilacji laserowej nie powinno dziwić, że zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością. Wpływa na to również fakt, że po przejściu całej serii zabiegów takiej depilacji, można liczyć na bardzo trwałe jej efekty.

Od pewnego czasu coraz większa liczba osób jest zainteresowanych wykonaniem zabiegu depilacji laserowej. Nic dziwnego, gdyż jest to zabieg, który gwarantuje zdecydowanie najlepsze efekty, a przede wszystkim — najbardziej trwałe. Co jeszcze bardziej istotne, jest stosunkowo niewiele przeciwwskazań dla wykonania takiego właśnie zabiegu. Może być on wykonywany nawet w przypadku tych pacjentów, którzy bardzo źle reagowali dotychczas na depilację mechaniczna, z użyciem na przykład wosku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.hollylodz-ac.pl!

Kategorie: Uroda