Czy kardigan sprawdzi się jako płaszcz?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Kardigan, czyli inaczej po prostu sweter o przedłużonej długości, staje się coraz częściej wybieranym elementem garderoby. Coraz więcej kobiet, stosuje takie właśnie swetry w zastępstwie dla płaszczy. Pozwala na to fakt, że są one bardzo lekkie, a tym samym wygodne, a jednocześnie zapewniają odpowiednią ochronę przed chłodem. Wystarczy w tym celu wybrać taki tego typu sweter, który posiada bardziej stonowaną kolorystykę, oraz wzornictwo.

Kardigan — sweter, który pasuje do wszystkiego

dłuższy sweterWłaśnie to powoduje, że swetry mogą być traktowane jako zastępstwo dla płaszcza na każdą okazję, szczególnie gdy mowa jest o takich modelach jak ciepły kardigan – płaszcz jest w takim wypadku zupełnie niepotrzebny. Kardigan, można również rozpiąć, aby tym samym dopasować strój do aktualnie panującej na dworze temperatury. Rozwiązanie to, jest szczególnie polecane wczesną jesienią, oraz wiosną, kiedy to pogoda jest bardzo zmienna i wymagałaby niewygodnego noszenia odzieży wierzchniej w ręku. Kardigany, dostępne są w tak wielu wersjach oraz różnych kolorach, że można je dostosować do stylizacji na każdą okazję. Przykładem jest bardzo popularny sweter tego typu w stonowanym kolorze bordowym, granatowym, czy też szarym lub czarnym, które doskonale sprawdzają się nawet w czasie tych bardziej oficjalnych wyjść, nawet służbowych.

sweter na co dzień Na co dzień zaś, można nosić te swetry o znacznie bardziej żywych, zdecydowanych kolorach. Bardzo popularne są na przykład kardigany w kolorze jaskrawo-żółtym, które doskonale sprawdzą się podczas wypadów ze znajomymi, na rower, czy też na przykład do kina. Bardzo popularne przede wszystkim dzięki influencerom modowym, stają się nieco krótsze modele kardiganów, które są opatrzone bardzo popularnym w obecnie sezonie wzorem w kratę. Będą one doskonale pasowały do stylizacji opartej na przykład o niebieskie jeansy, oraz sznurowane trapery. Obecnie, nie widać trendu, który wskazywałby na wychodzenie kardiganów z mody. Dlatego też zakup takiego swetra będzie jednym z niewielu, kiedy odzież będzie mogła służyć przez wiele lat, w wielu różnych sytuacjach. W obecnym czasie coraz częściej wybieraną alternatywą dla płaszczy okazują się być swetry o przedłużonej długości, nazywane kardiganami.

Noszą go obecnie kobiety w wielu różnych sytuacjach, oraz na różne okazje, które wymagają z jednej strony większej elegancji, z drugiej zaś wygody. Świetnym pomysłem jest na przykład wybór takich właśnie swetrów w momencie występowania przejściowych pór roku, to jest wczesną jesienią, oraz wiosną. Swetry takie są bardzo lekkie, z drugiej jednak strony doskonale chronią przed utratą ciepła.