Czy wypełnienie światłoutwardzalne jest tanie?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Wraz z biegiem czasu, tym dominującym rodzajem najczęściej stosowanego wypełnienia, okazywało się być to światłoutwardzalne. Dzięki temu, możliwe jest przede wszystkim uzyskanie zdecydowanie trwalszych efektów leczenia zęba, niezależnie od wielkości powstałego ubytku. Podkreślić należy również fakt, że ten rodzaj wypełnienia w praktyce nie okazuje się być zbyt kosztownym.

Co warto o nim wiedzieć?

stomatologOczywiście, to, ile trzeba będzie zapłacić za takie właśnie wypełnienie, w zdecydowanej mierze zależne jest od wielkości ubytku, jak również i szeregu innych czynników. Warto jednak pamiętać, że w zdecydowanej większości przypadków taki rodzaj wypełnienie i tak będzie w pełni opłacalny. Wszystko ze względu na fakt jego zdecydowanie większej trwałości co sprawi, że po krótkim okresie czasie nie trzeba go będzie wymieniać. Przekładać się to będzie w praktyce na możliwość już po krótkim czasie, całkowitego zwrócenia się kosztów takiego leczenia, jak tanie wypełnienie światłoutwardzalne. Przy wyborze takiego rodzaju wypełnienia należy pamiętać, że wszelkie dodatkowe usługi w postaci na przykład wykupienia znieczulenia, przekładać się będą na zwiększenie kosztów leczenia.

stomatologOgólnie jednak można przyjąć, że koszty założenia plomby takiego właśnie typu, będą się wahały w zakresie od 70 zł do 200 zł za plombę małą. Jeżeli chodzi o koszty leczenia z wykorzystywaniem plomby średniej wielkości, mogą one wynosić w zakresie od 90 zł do 250 zł. W przypadku plomby rozległej, koszty leczenia wynosić będą natomiast w zakresie od 10 zł do nawet 350 zł. Podane powyżej kwoty są jedynie kwotami szacunkowymi, na których legalną wysokość wpływ może mieć mnóstwo czynników dodatkowych. Obecnie nie ma wystandaryzowanych kosztów założenia plomby, które dotyczą wszystkich gabinetów stomatologicznych prywatnych. Z tego właśnie względu koszty leczenia w przypadku różnych gabinetów stomatologicznych, okazać się mogą w praktyce bardzo zróżnicowane. Wpływać na to może na przykład różna lokalizacja konkretnych gabinetów stomatologicznych.

Jednym z bardziej istotnych etapów leczenia okazuje się być w praktyce założenie odpowiedniego wypełnienia. W praktyce okazuje się, że coraz częściej wybieranym oraz stosowanym jego rodzajem, może być wypełnienie kompozytowe. Będzie to miało przede wszystkim związek ze zdecydowanie większą trwałością takiego wypełnienia oraz jego odpornością na szereg różnych czynników, na przykład powstawanie odbarwień od spożywanych posiłków oraz pitych napojów. Ten właśnie rodzaj wypełnienia, okazuje się być również stosunkowo tani.

Kategorie: Zdrowie