Dlaczego warto zacząć przygodę z tańcem towarzyskim?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Taniec towarzyski jest już z nami od bardzo dawna.. Wywodzi się z tańców ludowych jak i salonowych. Była to rozrywka dla ludzi z wyższych sfer, w niższych tańczono głównie tańce ludowe. Aktualnie taniec towarzyski ma wiele różnych odmian i rodzajów, więc każdy pasjonat tańca może znaleźć styl dopasowany do siebie. Taki taniec oczywiście odbywa się w parze i to mężczyzna prowadzi kobietę.

Warto rozwijać pasję, jaką jest taniec

ona i onTaniec towarzyski to dla jednych zawód i wymagający sport turniejowy, a dla innych forma wyrażania siebie, pasja i hobby. Jedno jest pewne. Każdy taniec towarzyski, bez względu na to czy latynoamerykański, salsa, argentyński — wymaga ogromnej pracy i zaangażowania. Ludzi, którzy szukają odskoczni od codzienności jest mnóstwo, dlatego w dużych miastach takich jak bydgoszcz – taniec towarzyski możemy znaleźć w różnych szkołach tańca. Żeby wyrazić w tańcu siebie i przekazać ruchem wartości i uczucia, potrzeba nie tylko doskonałej techniki, ale również zaangażowania i serca, które trzeba włożyć w taniec. Kursy tańca pozwalają na dopracowanie kroków, niektórzy z tancerzy występują na zawodach tanecznych albo turniejach. Co zyskamy, tańcząc taniec towarzyski? No na pewno postawę: wyprostowany kręgosłup i wysoko podniesiona głowa. Tu wszystkiego trzeba nauczyć się w praktyce, każda kolejna lekcja to czas oswajania się z ciałem oraz choreografią.

tańczący ludzieOprócz tego zyskamy również więź z partnerem. Czas spędzony razem na parkiecie dostarcza wiele emocji, a kiedy dwoje ludzi tryska energią, to aż chce się patrzeć. To nie taniec solistów! Obie osoby powinny tworzyć jedność i za tę taneczną całość są oceniane. Jeśli oboje lubicie tańczyć, nic nie stoi na przeszkodzie, by zapisać się do szkoły tańca: samba, cha-cha, rumba czy paso doble to nie jedyne style, których uczą. Oprócz tego taniec towarzyski to przede wszystkim ruch dla całego ciała — nie ma chyba nikogo, kto po takich zajęciach wychodziłby smutny. To lepsze niż niejeden żmudny trening na siłowni. Nie ma też ogrniczeń jeśli chodzi o wiek, taniec towarzyski mogą tańczyć młodzi jak i starsi ludzie. Nowe ruchy, nowe miejsce i nowi ludzie mogą wpłynąć pozytywnie na nasze sfery życiowe.

Podsumowując nauka tańca towarzyskiego może być jednocześnie wyzwaniem jak również sposobem na odstresowanie się po całym dniu. Taki kurs jest świetną sposobnością na to, by poznać nowe ciekawe osoby. Okoliczne szkoły tańca można łatwo znaleźć w większych miejscowościach. Warto zapoznać się z ich oferta i poczytać opinię, zanim wybierzemy się na swój pierwszy kurs tańca towarzyskiego.

Kategorie: Taniec