Działanie i zastosowanie kosmetyków konopnych

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Choć konopie mogą kojarzyć się z nielegalnym produktem, to w niektórej postaci są pełni legalne w Polsce. Mogą być stosowane w leczeniu stwardnienia rozsianego, w produktach spożywczych czy w kosmetyce. Produkty bazujące na liściach konopi posiadają szereg witamin i minerałów. 

Zalety maści konopnych

W kosmetyce konopie wykorzystywane są od jakiegoś czasu, jednak z czasem zyskały coraz większą popularność – są stosowane w różnych kosmetykach. Konopie mają w sobie witaminy z grupy A, D i B, dlatego są wyjątkowym surowcem w produktach kosmetycznych. Doskonale działają na skórę i cerę naprawiając jej dolegliwości. Mają działanie przeciwstarzeniowe, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek, wypłycają starsze i nadają cerze promienny wygląd. Zawarty w nich koenzym Q10 pozwala na takie działanie i zastosowanie wśród starszych osób borykających się z problemami wiotkiej i zmarszczonej skóry. Ponadto osoby cierpiące na łuszczycę czy atopowe zapalenie skóry chętnie mogą wykorzystywać konopie dla swojej urody – neutralizują one swędzenie i sprawiają, że skóra szybciej się regeneruje i nie jest tak bardzo podrażniona. Mają działanie antyseptyczne i antyoksydacyjne, dzięki czemu skóra jest mniej podatna na rozwój i namnażanie się bakterii, które powodują czy rozwijają choroby skóry.

Kosmetyki z konopi doskonale nawilżają skórę poprzez odbudowywanie płaszcza hydrolipidowego i uzupełnianiu uszkodzeń międzykomórkowych. Takie działanie i ochrona ma wpływ na utrzymanie nawilżonej i delikatnej skóry. Ponadto te produkty zmiękczają i wygładzają skórę, która jest przesuszona lub zmęczona po zimie. Wśród kosmetyków bazujących na konopiach można znaleźć żel, maści konopne czy różne balsamy i kremy do ciała. Maść posiada w sobie substancje aktywne, takie jak olej konopny, pantenol czy chlorofil. Mają szybkie wchłanianie oraz nie powodują uczucia lepienia się czy pozostawiania tłustych smug na ciele i ubraniach. Wykorzystywana jest przez osoby posiadające podrażnioną skórę, jak sportowcy czy starsi, ponieważ ma silne działanie naprawcze jednocześnie zapewniając ochronę przez działaniem promieni słonecznych. Jest to w pełni naturalny kosmetyk, dlatego nie ma w sobie żadnych konserwantów i szkodliwych dodatków.

Rynek kosmetyczny rozwija się w zastraszającym tempie, producenci poszukują coraz lepszych i innowacyjnych rozwiązań w ich produktach – stąd występowanie konopi w kosmetykach. Naturalne substancje zawsze mają najlepsze działanie, dzięki czemu pomagają wielu osobom z zupełnie innymi problemami i chorobami naskórnymi.

Kategorie: Zdrowie