Eleganckie kolczyki z perłami

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Naturalne perły po dziś dzień kojarzą się przede wszystkim z elegancją i swego rodzaju ekstrawagancją. Modę na te niezwykłe wytwory małży zapoczątkowała słynna Coco Chanel, którą uznaje się dziś za cenioną wizjonerkę mody. Nic więc dziwnego w tym, że współczesne kobiety wciąż jeszcze bardzo często sięgają po biżuterię zdobioną perłami, która świetnie komponuje się z bardziej eleganckimi stylizacjami.

Modne kolczyki z ozdobnymi perłami

kolczyki z perłamiJakie modele perłowej biżuterii cieszą się dziś zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród kobiet w różnym wieku? Na samym wstępie należy obalić mit mówiący o tym, że za biżuterię zdobioną perłami zawsze musimy zapłacić wysoką cenę. Prawda jest bowiem taka, że najdroższe są jedynie perły sprowadzane z Azji, wszystkie inne gatunki hodowane sztucznie są znacznie tańsze, na ich zakup mogą więc sobie pozwolić również osoby dysponujące znacznie niższym budżetem. Sporą popularnością wśród pań cieszą się obecnie zwłaszcza kolczyki z perłami o nieregularnych kształtach. Bardzo modne są nie tylko standardowe, kremowe perły, ale również wytwory małży w kolorze pudrowego różu, błękitu lub grafitu.

kolczyki z perłamiW salonach jubilerskich możemy dziś wybierać pomiędzy skromnymi kolczykami składającymi się jedynie z pojedynczych pereł oraz bardziej wyszukanymi ozdobami, które zdobione są większą ilością pereł o różnym kształcie i wielkości. Warto również podkreślić to, że choć większości z nas perły dość jednoznacznie kojarzą się z kamieniami o symetrycznym, równomiernym kształcie, to jednak naturalne perły charakteryzują się przede wszystkim nieregularnym kształtem. Wbrew pozorom wytwory te posiadają również swój urok i bardzo dobrze komponują się z bardziej etnicznymi stylizacjami, które z pewnością będą wiodły prym podczas nadchodzącej wiosny. Pamiętajmy również o tym, że kolczyki z naturalnych pereł są swoistą inwestycją. Ozdoby wykonane z wysokiej próby srebra z pewnością posłużą nam bowiem przez wiele lat. Nie bez powodu mówi się dziś o tym, że każda kobieta powinna posiadać przynajmniej jedną perłową ozdobę, którą w przyszłości przekaże swoim dzieciom. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że perły są dziś coraz bardziej ogólnodostępne.

Biżuterię zdobioną tymi niesamowitymi klejnotami morza zakupimy więc zarówno w markowych salonach jubilerskich, jak i w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. W tym sezonie oprócz perłowych kolczyków szalenie modne są również bogato zdobione spinki do włosów wysadzane białymi perłami, które świetnie kontrastują zwłaszcza z ciemnymi włosami.

Kategorie: Dla niej