Jak naturalnie oczyścić organizm?

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Ludzki organizm to system naczyń połączonych – nieprawidłowa praca jednego elementu przekłada się na funkcjonowanie całości. To trochę jak z maszyną – jeśli jedno koło zębate szwankuje to całość będzie się zacinać, przegrzewać, wolniej pracować. Dlatego tak ważne jest to, by stosować zbilansowaną dietę, regularnie ćwiczyć, ale także by okresowo odtruwać organizm z toksyn.

Skuteczne oczyszczanie organizmu

preparaty na oczyszczenie organizmuJak to zrobić? Na pewno do swojej diety warto wprowadzić produkty z dużą ilością błonnika. Wspomaga on trawienie i ułatwia wypróżnianie. Poza tym łagodzi stany zapalne np. żołądka i daje uczucie sytości. W błonnik bogate jest siemię lniane, czy warzywa. Należy zrezygnować przede wszystkim z jedzenia przetworzonego, czyli wszelkiego rodzaju gotowych pizz, zapiekanek, czy zupek błyskawicznych. Dobrze jest odstawić słodycze i tłuste potrawy, natomiast jeść przede wszystkim owoce, warzywa, czy chude mięso i nabiał. Z napojów najlepsza będzie woda mineralna, świeżo wyciskane soki, czy zielona herbata o działaniu antyoksydacyjnym. Najlepiej zrezygnować z alkoholu, kawy i czarnej herbaty, jak i słodkich napojów. Przyjmowanie dużej ilości wody nie tylko wpłynie na nawodnienie organizmu, ale także polepszy pracę nerek i przyspieszy proces wydalania toksyn z organizmu. W ramach detoksykacji warto przyjmować też naturalne preparaty na oczyszczenie organizmu.

preparaty na oczyszczenie organizmuSą to produkty zawierające spirulinę, algi, czy zioła. Dostępne są w formie suszu do zaparzania jako herbatki, w kapsułkach, tabletkach, rzadziej w formie płynnej. Suplementy z pokrzywą lub żurawiną mają działanie moczopędne i wspomagają pracę nerek. W ten sposób będą one szybciej filtrowały i wydalały toksyny z ciała. Ostropest plamisty jest niezastąpiony w kwestii wspomagania pracy wątroby. Działa łagodnie, ale wyjątkowo skutecznie. Zlikwiduje uczucie ciężkości po obfitym posiłku, zmniejszy wydzielanie żółci, a nawet działa wspomagająco w przypadku marskości wątroby. Dzięki rumiankowi można usunąć resztki zalegające w jelitach, z kolei czystek ma korzystny wpływ na jelitową florę bakteryjną, która jest kluczowa dla zachowania zdrowia całego organizmu. Dzięki regularnemu oczyszczaniu organizmu można znacząco poprawić swój stan zdrowia.

Nerki, czy wątroba będą dobrze pracowały, w organizmie nie będzie toksyn, czy złogów jelitowych. Ciało będzie lepiej ,,pracowało”, a człowiek nie będzie czuł senności, zmęczenia, czy nie będzie cierpiał na przewlekłe problemy trawienne. Detoksykacja to bardzo ważna rzecz i nie powinno się jej zaniedbywać.

Kategorie: Zdrowie