Jak przygotować się do masażu ajurwedyjskiego?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Masaż Ajurwedyjski jest jednym tych, którzy niezwykle korzystnie wpływa na różne dziedziny życia oraz funkcjonowania organizmu. Warto w szczególności wymienić jego korzystny wpływ na samopoczucie, ale także i na poprawę wyglądu skóry, czy też włosów. Aby było to jednak możliwe, kluczowe okazuje się być odpowiednie przygotowanie się do takiego masażu.

Jak wykonuje się taki masaż?

masaż ajurwedyjski abhyangaBardzo często, przed wykonaniem właściwego masażu wykonywany jest masaż przygotowujący, mający na celu przede wszystkim ogólne rozluźnienie organizmu osoby masowanej. W tym celu kluczowe jest prawidłowe wykonanie wspomnianego masażu, kluczowe jest na przykład dopadnie ułożenie osoby masowanej. Okazuje, się być to niezwykle istotne, aby możliwy był leczniczy masaż ajurwedyjski abhyanga. Osoba masowana, musi więc położyć się na brzuchu, z plecami odsłoniętymi od kości krzyżowej aż po górną część szyi. Ruchy masujące należy w takiej sytuacji wykonywać zawsze od dolnej części kręgosłupa, aż po górną część ciała. Zastosowana technika masowania w przypadku masażu przygotowującego również okazuje się być niezwykle istotna. Ważne, by zacząć zawsze od tak zwanego, oklepywania z odbiciem, stosując tak zwany hacking z wyciągniętymi ku przodowi dłońmi o luźno rozwartych palcach. Jak się okazuje, taka technika masażu gwarantuję wzrost energii kręgosłupa, ale także i poprawę krążenia krwi w miejscach, gdzie znajdują się kręgi.

relaksacja Następnym krokiem wykonywania masażu w tej technice jest roztarcie ciepłego oleju w okresie kości krzyżowej. Zazwyczaj wykorzystywanym olejem podczas zabiegów poprzedzających właściwy masaż Ajurwedyjski jest olej sezamowy. Wynika to z faktu, że doskonale przenika on przez skórę, w tym nawet przez tkankę łączną kręgosłupa. W przypadku odczuwanego przez osobę masowaną sztywności bądź też skrzywienia kręgosłupa, alternatywnie zastosować można olej gorczycowy, bądź też sok imbirowy zmieszany z olejem sezamowym w proporcji pół na pół. Aby umożliwić prawidłowe wchłanianie się oleju, kluczowe jest równomierne uciskanie klockami obszaru kręgów, zaczynając zazwyczaj od górnej części obszaru krzyżowego. Masaż ajurwedyjski okaże się skuteczny jedynie w tych sytuacji, gdy zostanie on prawidłowo wykonany.

Kluczowe okazuje się wykonanie uprzednio różnego rodzaju zabiegów, przygotowujących do wykonania takiego właśnie masażu. Tylko dzięki temu, uzyskać można odpowiednie rozluźnienie ciała osoby masowanej, kluczowe dla prawidłowego wykonania masażu ajurwedyjskiego, który cieszy się zresztą wraz z biegiem czasu coraz większą popularnością.