Jak wybrać biżuterię dla kobiety?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Panowie zwykle nie noszą biżuterii i nie interesują się tym tematem. Mają jedynie pobieżne informacje na temat tego, z czego jest wykonywana, czy jakie są jej rodzaje. Rzadko kiedy jednak wiedzą co jest obecnie modne, czego pragną kobiety, jak i to, że kamienie szlachetne są uznawane jako te, mające magiczne moce – przynoszące spokój, radość, sukces, czy nawet dobry sen. W związku z tym zakup odpowiedniej biżuterii na prezent, czy zaręczyny stanowi nie lada problem. Jak wybrać najlepszą opcję?

Czym się kierować przy zakupie?

biżuteriaJak sprawić radość mamie, partnerce, czy siostrze? Pierwsza kwestia to wybór odpowiedniego rodzaju biżuterii. Wiadomo, że przed zaręczynami trzeba obejrzeć oryginalne pierścionki zaręczynowe z ametystem, diamentem, czy cyrkoniami. Taka błyskotka dawana jest wybrance na eleganckiej kolacji, czy wspólnym wyjeździe. Pierścionek będzie lśnił na serdecznym palcu aż do momentu zaślubin. Z kolei na urodziny, rocznice, czy inne okazje mamy szersze pole do popisu. Są panie lubiące nosić naszyjniki i podkreślać linię szyi, inne lubią bransoletki, które mogą obracać i się nimi bawić. Bezpieczną opcją na pewno są kolczyki – większość kobiet ma przekłute uszy. Kolejna kwestia to wybór odpowiedniego materiału i zdobień. Do wyboru jest srebro, złoto (w różnych odcieniach, takich jak żółty czy róż), jak i np. modny tytan.

pierścionek zaręczynowyWarto jest zobaczyć jaki rodzaj biżuterii ma osoba obdarowana – panie wybierają biżuterię do swojego typu urody i stylu ubierania się. Co do designu to wszystko zależy od tego, czy kobieta woli styl subtelny, delikatny, nosi biżuterię do biura, czy też lubi kolorowe, krzykliwe, bardzo ozdobne rodzaje biżuterii np. z wieloma kamieniami szlachetnymi. Warto pokusić się o grawerunek na prezencie. Można go wykonać na wewnętrznej stronie pierścionka, tylnej części przywieszki do naszyjnika, czy też bransoletki. Zamieszcza się tam inicjały pary, datę zaręczyn, czy romantyczny cytat. Jeśli zamierzamy zapakować biżuterię w opakowanie drewniane, metalowe, czy nawet szklane to grawerunek można umieścić na nim, a nie na samym prezencie. To dobra opcja wtedy kiedy napis miałby być bardzo długi i nie zmieściłby się np. na pierścionku.

Podsumowując, wybór właściwej biżuterii na prezent dla kobiety jest na pewno trudnym zadaniem dla każdego mężczyzny. Musi on wiedzieć jakie błyskotki nosi jego przyszła żona, babcia, czy kuzynka, dobrać odpowiedni styl i kolorystykę biżuterii. W razie potrzeby zawsze można skonsultować się z jubilerem i zapytać go o zdanie w kwestii zakupu.

Kategorie: Dla niej