Jak wybrać kawę na prezent?

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Wielbicieli kawy jest bardzo dużo. Każdy zna przynajmniej jedną osobę, która nie wyobraża sobie poranka bez dużego kubka aromatycznego napoju. Kawę można pić czystą, z cukrem i mlekiem, a nawet z syropem. Do wyboru są kawy rozpuszczalne (także 3w1), ziarniste, czyste i aromatyzowane. Do ekspresów są nawet specjalne kawy zapakowane w praktyczne kapsułki.

Prezent dla kawosza

kawa Nic więc dziwnego, że smaczna kawa na prezent nadaje się idealnie. Osoba obdarowana na pewno ucieszy się wysokiej jakości kawą, pełną smaku i aromatu. Z jakich opcji warto skorzystać? Na pewno ciekawą opcją są kawy aromatyzowane. W sklepach spożywczych zwykle można znaleźć jedynie kawy naturalne, różniące się intensywnością smaku i poziomem kwasowości. W sklepach internetowych zaś można znaleźć wiele ciekawych odmian kawy. Są opcje cynamonowe, orzechowe, czekoladowo-miętowe, wiśniowe. Zarówno wielbiciele słodkich, jak i wytrawnych aromatów znajdą tu coś dla siebie. Warto zaznaczyć, że aromatyzowane są zarówno kawy rozpuszczalne jak i ziarniste. Dla osób które lubią kawę z kawiarki, ekspresu czy innego urządzenia do parzenia kawy także przygotowane są specjalne odmiany.

kawa Taka kawa może być pakowana w osobne kapsułki lub być sypana. Warto zaznaczyć, że do różnych ekspresów nada się inna kawa. Dawniej stosowało się przede wszystkim kawę mieloną. Wsypywało się ją do pojemnika, przez który leciał wrzątek i zaparzał kawę. Potem filtr i fusy trzeba było wyrzucić. Obecnie nowoczesnej ekspresy mają funkcję mielenia ziaren. Wystarczy wsypać ziarna do przegrody, a potem ekspres je zmieli i zaparzy. Kawa ziarnista, świeżo mielona to zawsze ta która ma najwięcej smaku i aromatu. Na prezent warto wybierać kawy ładnie zapakowane. Zamiast zwykłej papierowej torebki lepiej się sprawdzą kawy w puszkach, czy kasetkach. Osoba obdarowana potem może je wykorzystać do przechowywania innych kaw, czy przypraw w kuchni. Jeśli nie wiemy dokładnie jakie smaki lubo solenizant to lepiej jest postawić na uniwersalną kawę np. arabica i dorzucić do niej słodki dodatek. Do kawy pasują słodziki, małe opakowania mleczka lub śmietanki (dostępnej także w proszku), czy syropy, dzięki którym kawa nabierze nowego aromatu.

Drugą opcją jest zakup ciasteczek, czekolady, czy innych słodkich dodatków, które dobrze będą komponowały się z dużym kubkiem gorącej kawy. Podsumowując, w sklepach internetowych znajdziemy o wiele więcej dobrych odmian kawy niż w sklepach stacjonarnych. Poza samymi kawami warto dokupić także słodkie dodatki, a całość ładnie zapakować.