Jak zahamować wypadanie włosów za pomocą mezoterapii mikroigłowej?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Z problemem nadmiernego wypadania włosów boryka się wiele osób. Przyczyn tego zjawiska może być wiele, począwszy od niedoboru żelaza, poprzez zaburzenia hormonalne, aż po różnego rodzaju choroby. Jak zatem sobie z nim radzić? Na rynku kosmetycznym jest wiele preparatów mających zahamować wypadanie włosów. Bardzo popularnym i skutecznym sposobem jest mezoterapia mikroigłowa, podczas której skóra zostaje odżywiona i pobudzona.

Mezoterapia a wypadające włosy

Najczęściej polecana jest mezoterapia mikroigłowa Dermapen – Poznań jest miastem, gdzie można go wykonać u specjalistów z dziedziny trychologii oraz kosmetologii. Zabieg wybierany jest przez osoby, którym zależy na pobudzeniu włosów do wzrostu. Zalecany jest szczególnie dla klientów zmagających się z różnego rodzaju łysieniem, czy też po przebytej chemioterapii. Mezoterapia polega na wykonywaniu wkłuć specjalnym urządzeniem, a następnie podaniu preparatu dobranego do potrzeb danego klienta. Może być to zarówno osocze bogatopłytkowe, witaminy, jak i kwas hialuronowy. Wykorzystywane urządzenie jest niewielkich rozmiarów, a jego głowica wyposażona jest w kilkadziesiąt mikroigieł. Dzięki ich ruchom pulsacyjnym dochodzi do mikrourazów naskórka, przez co organizm zaczyna procesy naprawcze.

Zabieg nie jest bolesny, ponieważ aplikowany jest preparat znieczulający. Podanie w ten sposób składników odżywczych sprawia, że docierają one bezpośrednio do głębszych warstw skóry. Za sprawą wzmożonej regeneracji naskórka, poprawy mikrokrążenia i podanych substancji odżywczych, włosy odrastają nawet w miejscach, w których ich ilość była znikoma. Skóra głowy po zabiegu może być podrażniona, lecz jest to znak, że rozpoczęła się intensywna regeneracja i wzmożona produkcja kolagenu. Pobudzone procesy naprawcze zaczynają wówczas działać i odbudowywać naskórek, sprawiając, że wzrost włosów zostaje pobudzony. Regularne zabiegi przy użyciu Dermapenu mogą zahamować wypadanie włosów. Będą rosły grubsze, mocniejsze i zdrowsze, a fryzura stanie się gęstsza. Odstępy czasowe zabiegów oraz ich ilość zostanie dopasowana indywidualne do danego klienta, biorąc pod uwagę przyczyny wypadania włosów.

Dzięki zabiegowi można walczyć ze skutkami łysienia, ponieważ włosy zaczynają rosnąć w miejscach, w których w wyniku choroby przestały. Zabieg polecany jest dla wszystkich osób borykających się z problemem wypadania włosów i chcących skutecznie je odżywić i sprawić by było ich więcej. Za sprawą mezoterapii można odzyskać utraconą wraz z włosami pewność siebie. By cieszyć się spektakularnymi efektami, warto wykonać zabieg w seriach.

Kategorie: Uroda