Jaką windę do wanny wybrać?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Obecnie podczas opieki nad pacjentami w różnym stanie, korzysta się bardzo często z różnego rodzaju sprzętów, które ja znacznie ułatwiają. Z całą pewnością ich przykładem mogą być, cieszące się coraz większą popularnością, podnośniki do wanny. Takie podnośniki, powinny jednak spełniać pewne cechy, aby ich stosowanie miało jakikolwiek sens.

Jakie aspekty są ważne podczas wyboru windy

winda do wannyPrzede wszystkim, bardzo ważne jest, by wybrany podnośnik dysponował akumulatorem, który dostarczy mu odpowiednią energię do działania przez bardzo długi czas. Dobra łazienkowa winda do wanny powinna umożliwiać minimum 20 pełnych podniesień danego pacjenta, bez konieczności jej ponownego doładowywania. Jednocześnie, należy się upewnić, że czas ładowania akumulatora w wybranym modelu takiego podnośnika, nie będzie zbyt długi. Warto skierować swoją uwagę na te modele, których czas ładowania nie przekracza okresu około trzech godzin, gdyż znacznie przyspieszy to moment, kiedy możliwe będzie ich ponowne wykorzystanie. Ze względu na wygodę, podczas korzystania z takiego właśnie podnośnika, ważne jest, by wybierać te, które sterowane sa automatycznie, z pomocą pilota. Dzięki temu, podnoszenie, oraz opuszczanie pacjenta, nie będzie się wiązało dla osoby go obsługującej, z żadnym wysiłkiem fizycznym.

łazienkowa winda do wannyWarto także wybierać te podnośniki wannowe, które są możliwie jak najbardziej mobilne, a dodatkowo takie, które można ze sobą przenosić bez większych problemów. Jest to ważne w szczególności dla tych pracowników medycznych, którzy pracują na kilka etatów w różnych placówkach, a podczas wykonywania pracy, korzystają z własnego sprzętu. Biorąc pod uwagę duże zagrożenie epidemiologiczne, ważne jest, by wybrany podnośnik był łatwy do dezynfekcji oraz żeby jej regularne wykonywanie, nie powodowało uszkodzenia takiego właśnie sprzętu, Sprzęt ten powinien być wykonany z możliwie jak najwytrzymalszych, antypoślizgowych materiałów. W przypadku każdego podnoska medycznego, ważny jest również jego udźwig, który powinien być dostosowany do maksymalnej wagi leczonych pacjentów. W obecnym czasie, podczas leczenia przewlekle chorych pacjentów, lekarze i inny personel medyczny, ma dostęp do profesjonalnego sprzętu, ułatwiającego pracę. Takim sprzętem z całą pewnością, mogą być specjalne podnośniki medyczne.

Mogą się one z całą pewnością przydać, w szczególności, podczas przygotowywania kąpieli, dla danego pacjenta. Ważne jest, by odpowiednio dobrać rodzaje takiego urządzenia, między innymi pod kątem jego zasilania, czy w szczególności, sposobu obsługi.

Więcej na: https://master-clean.pl/

Kategorie: Zdrowie