Jaki aparat EKG wybrać?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Wraz z biegiem czasu coraz większa liczb osób zaczyna mieć problemy z układem krążenia. Bardzo duży udział w rozpoznawaniu takich schorzeń, mają nowoczesne urządzenia diagnostyczne. Urządzenia te powinny się wyróżniać nie tylko wysoką skutecznością, ale także i bezproblemową obsługą oraz niskim poziomem awaryjności.

Najbardziej odpowiedni aparat EKG

bijące serceJednym z podstawowych urządzeń, które najczęściej są wykorzystywane w kardiologii, jest elektrokardiograf. Urządzenie to, znane również jako polecany aparat EKG, służy do kontrolowania pracy serca. Aparat jest w stanie rejestrować prądy czynnościowe tego ważnego organu, które związane są z faktem, że każdy mięsień w trakcie pracy wytwarza prądy elektryczne. Kontrola tych impulsów, które powstają samoistnie podczas pracy serca pozwala wykryć wszelkiego rodzaju nieprawidłowości. Wszelkie zmiany w zachowaniu i pracy serca są odbierane przez aparat z pomocą szeregu elektrod, które rozmieszcza się na ciele pacjenta. Sygnał, jest następnie wzmacniany, co pozwala go zachować, w postaci krzywej EKG na specjalnym papierze. Badanie za pomocą tej aparatury, może pozwolić na szybkie wykrycie wielu poważnych schorzeń serca. Mowa tutaj na przykład o chorobie niedokrwiennej, zawale, albo blizny na sercu.

aparat ekgCo ciekawe, za pomocą badania z użyciem kardiografu, można także rozpoznawać procent martwicy, którą zostało objęte serce pacjenta. Wraz z biegiem czasu, aparatura, służąca do wykonywania takich badań serca, podlegała różnym zmianom oraz zdobywała coraz większą ilość dodatkowych funkcji. Oprócz stacjonarnych elektrokardiografów, zaczęły być dostępne w sprzedaży także ich przenośne wersje. Szczególnie zaleca się ich kupowanie specjalistom, którzy często jeżdżą do domów swoich pacjentów, w celu przeprowadzenia wizyty domowej. Coraz częściej na zakup tych urządzeń w tej bardziej kompaktowej formie, decydują się również osoby prywatne, które borykają się z różnymi schorzeniami tego ważnego organu. Ważnym parametrem są także funkcje danego urządzenia na przykład to, ile dany sprzęt posiada kanałów. Coraz częściej wybierane są również te elektrokardiografy, które oprócz wydruków oferują również możliwość zapisu w ich pamięci, czy też w pamięci przenośnej, co pozwala szybko wrócić do dawnych wyników danego pacjenta.

Profesjonalne badania za pomocą specjalistycznego sprzętu medycznego pozwalają na wykrycie wielu bardzo groźnych schorzeń serca. Mowa jest tutaj na przykład o chorobie niedokrwiennej serca, czy też o początkowym stadium zawału. Aby tak jednak było, należy wykorzystywać te możliwie najnowocześniejsze urządzenia, wyróżniające się bardzo dużą dokładnością jeśli chodzi o wskazywane wyniki.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Wejdź na stronę www.viridian.com.pl!

Kategorie: Zdrowie