Jaki powinien być wystrój salonu masażu?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Oglądając wiele dzieł kinematografii pospolitej, można zauważyć, że gdy pojawia się w nich salon z masażem, to często ma to swój bardzo charakterystyczny, na pewien sposób nawet odrobinę przekoloryzowany styl, który zapada w pamięć. Zazwyczaj są one w stylu azjatyckim, z orientalną muzyką w tle i rzecz jasna białymi ręcznikami, gdyż jakiekolwiek inne mogłyby całkowicie zepsuć porządne wyobrażenie salonu masażu. Odkładając jednak ręczniki na bok, pojawia się jedno bardzo ważne pytanie – jak powinien wyglądać salon masażu?

Elegancki salon masażu

masazPrzede wszystkim, na to pytanie można odpowiedzieć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to ten mówiący, że salon masażu powinien wyglądać tak, jak dana osoba sobie tego życzy. Drugi z kolei mówi, że powinien wyglądać w taki sposób, aby klient był w pełni zrelaksowany. Ostatecznie, obydwa rozwiązania są adekwatne i obydwa można połączyć w jeden, spójny obraz miejsca jakim jest salon masażu. Nie będzie tajemnicą to, że odpowiedni metraż gabinetu to rzecz prawie najważniejsza. Nikt nie chce dopuścić do sytuacji gdzie klienci będą przyjmowani w małej, niekomfortowej klitce, która nie pozwoli na swobodę ruchów. W końcu ta swoboda to niesamowicie ważny aspekt w kontekście prowadzenia masaży. Co do samopoczucia – ostatecznie, atmosfera w salonie masażu również potrafi znacząco wpływać na cały przebieg tego procesu.

salon masazuMożna delikatnie uśmiechać się z azjatyckich salonów w kinematografii, aczkolwiek ta wizja nie jest aż tak odległa od prawdy. W końcu styl dalekowschodni kojarzy się przede wszystkim ze spokojem, harmonią oraz wyciszeniem. Wszystkie te cechy są obecne w kontekście obrazu masażu, który ma przede wszystkim koić bóle i nerwy. Kolejna rzecz mogąca być odpowiednią, to przede wszystkim odpowiednio dobrana muzyka. Wbrew pozorom człowiek bardzo mocno przeżywa bodźce pochodzące ze sfery audio, dlatego też rozsądny dobór utworu byłby świetnym rozwiązaniem. Poza tym, w aspekcie wystroju salonu masażu niezbędne jest odpowiednie jego wyposażenie. Mowa tutaj rzecz jasna o higienicznych oraz niealergicznych ręcznikach, łózkach, odpowiednich specyfikach i tym podobnych rzeczach. Salon masażu to miejsce kojarzące się z odpoczynkiem, zdrowiem oraz relaksem.

Dlatego też niezmiernie ważnym jest jego odpowiedni wystrój, który sprawi, że pierwszy klient stanie się tym wracającym do nas ponownie i jednocześnie chcącym znowu korzystać z naszych usług. Atmosfera, wystrój, a także klimat – to wszystko ma niesłychane wręcz znaczenie w kontekście zachęcenia do ponownej wizyty.

Kategorie: Uroda