Jakie kolory lakierów hybrydowych są modne zimą?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Sezon zimowy zbliża się nieubłaganie. Z każdym rokiem wprowadza on zupełnie nowe trendy w świecie mody. Nie inaczej jest też w przestrzeni kosmetycznej, gdzie każdą zimą zmieniają się wzory oraz kolory modne na paznokciach. I choć jest wiele uniwersalnych barw oraz ozdób, warto zaznajomić się z tym, co przygotowali dla nas styliści, którzy zajmują się tym od lat.

Lakiery hybrydowe na zimę

Zima przyzwyczaiła nas do blasku. Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia oraz zabawy sylwestrowe przyzwyczaiły nas do błysku brokatu, klasycznych, dość ciemnych barw oraz wielu wzorów. Paznokcie mogą mieć różne kształty, ponieważ zimą nie to się liczy. Najważniejszy jest kolor – jeden lub kilka jego połączeń. Bardzo modne stały się zimowe zestawy lakierów hybrydowych, które można kupić na stronach producentów takich akcesoriów. Można wybrać zestawy standardowe i klasyczne, w których skład wchodzą takie kolory jak: czerwień, burgund, granat, ciemna zieleń i złoto lub srebro, albo też takie, które dedykowane są danemu sezonowi. Tegoroczne paznokcie zimowe to zdecydowanie mroźne pastele, które są bardzo oryginalne i dość niespotykane. Można spotkać wiele odcieni szarości, błękitu, a także fioletu.

Oczywiście brokaty nie tracą na popularności, lecz tym razem królują czarne, rdzawe i holo brokaty. Jeśli chodzi o wzory na paznokciach, to oprócz klasycznych choinek, śnieżynek i reniferów, bardzo popularne staną się naklejane diamenciki, delikatne kropeczki oraz french w różnych odcieniach. Do łask powróci także ombre, które wykonane w dość chłodnych barwach będzie wyglądać zimowo i bardzo magicznie. Oczywiście nie tylko błysk można będzie spotkać na kobiecych paznokciach. Coraz częściej wybierany mat również powróci, a w połączeniu ze zgaszonymi pastelami będzie idealnie wkomponowywać się klimat zimy. Przez wiele lat w okresie jesienno-zimowym bardzo popularnym trendem były tzw. sweterki, czyli zgrubienia na paznokciach wykonane z lakieru, które układały się we wzór splotów swetra. Jak jest teraz? Niektóre kobiety wciąż wybierają to rozwiązanie, lecz rozwój branży kosmetycznej oraz mieniająca się moda zepchnęła ten motyw na boczny tor. Decydując się na paznokcie hybrydowe w okresie zimowym, warto wpierw zaznajomić się z panującymi trendami. Być może zachwycimy się tym, co przygotowali dla nas styliści i postanowimy wykorzystać ich pracę jako inspirację do zrobienia tego na własnych paznokciach. A jeśli stwierdzimy, że to nie dla nas, śmiało można wykorzystać ciemne i klasyczne kolory w połączeniu z brokatem lub zimowym wzorem – bo akurat to nigdy z mody nie wyjdzie.