Jakie kosmetyki wykorzystywane są przez podologów?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

W obecnym czasie zupełnym zmianom uległo podejście do kwestii kosmetyków stosowanych przez podologów. Obecnie szczególnie często sięga się po te, które zawierają bogactwo składników pochodzenia naturalnego. Jak się okazuje długotrwałe rezultaty ich stosowania okazują się zdecydowanie bardziej korzystne.

Kosmetyki dla podologów

zabiegiW obecnym czasie stosowane w tego typu produktach substancje naturalne mogą mieć pochodzenia roślinne, zwierzęce bądź też mineralne. Zazwyczaj są one pozyskiwane różnego rodzaju metodami przede wszystkim enzymatycznymi czy też fizycznymi. Jak pokazały wieloletnie badania skutki ich stosowania w kosmetykach ekologicznych są zdecydowanie korzystniejsze. Pozwalają na bardziej długotrwałe rezultaty w postaci zniwelowania stanów zapalnych czy też zmiękczenia naskórka, powodujących zdecydowaną większość dolegliwości z którymi walczą podolodzy. Ich działanie jest więc przede wszystkim przeciwzapalne, nawilżające, przeciwgrzybicze jak też zmiękczające. Od pewnego czasu od stosowania substancji naturalnych uzależniona jest więc podologia – sklep z kosmetykami tego typu cieszy się w obecnym czasie coraz większą popularnością. Jeżeli chodzi o te najczęściej wykorzystywane w takich kosmetykach substancje zaliczyć do nich należy z pewnością alantoinę.

kosmetyczny kursJest ona pozyskiwania z korzeni żywokostu lekarskiego i jest to pochodna mocznika. Substancja ta jest w stanie docierać bezproblemowo nawet do tych najgłębszych warstw skóry. Wspiera również procesy gojenia się i pobudza tworzenie nowego naskórka. Kolejną substancją stosowaną bardzo często w profesjonalnych kosmetykach podologicznych jest również olejek z drzewa herbacianego. Dzięki takiej substancji kosmetyki te zyskują właściwości antybakteryjne jak również przeciwgrzybicze. Oprócz tego obecność wspomnianej substancji przekłada się na wysoki poziom skuteczności w zwalczaniu odcisków oraz zainfekowanych ran. Bardzo często w kosmetykach podologicznych spotkać się można również z obecnością aloesu. Dzięki niemu tego typu produkty mają wysoką skuteczność we wspieraniu procesów gojenia się ran i łagodzeniu różnych uszkodzeń skóry. Wraz z biegiem czasu zwraca się uwagę na konieczność stosowania kosmetyków podologicznych. Szczególną popularnością wydają się obecnie cieszyć wszystkie te, których skład jest w znacznej części naturalny. Rezultaty ich wykorzystywania jak się okazuje, utrzymują się przez znacznie dłuższy czas. Wspomniane produkty mogą być również bez większych problemów stosowane nawet w przypadku osób wrażliwych na sztuczne substancje lecznicze.

Po specjalistyczne kosmetyki zapraszamy na www.camillen.pl.