Jakie siatki przeciw ptakom wybrać?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Ptaki, mogą dokonać naprawdę poważnych spustoszeń, zarówno w przypadku ogrodów, sadów, pól uprawnych, ale także i na balkonach, czy też tarasach. Nic dziwnego wiec, ze coraz większa liczba osób decyduje się na wykorzystywanie odpowiednich zabezpieczeń przeciwko tym zwierzętom.

Siatki na ptaki

Do tych, o zdecydowanie największej skuteczności, zaliczyć można z pewnością specjalne siatki. Podstawową zaletą takiego właśnie zabezpieczenia jest z pewnością fakt, że pomimo skutecznej ochrony przed ptactwem, nie stanowi taka siatka dla nich żadnego realnego zagrożenia. Oczywiście, będzie tak jedynie w przypadku tego rodzaju siatki, której parametry są zdecydowanie najbardziej korzystne. Zwrócić należy uwagę na takie parametry, jak gęstość oczek, którym charakteryzuje się dana siatka, ale także i na rodzaj tworzywa, które zostało wykorzystane, do stworzenia danej siatki. Obecnie, rekomenduje się raczej wykorzystywanie tych, które zachowują doskonałą równowagę pomiędzy odpowiednim poziomem solidności, a jednocześnie zachowuje wysoka elastyczność. Takim tworzywem z pewnością może się okazać polietylen, z którego najczęściej stworzone są mocne siatki ochronne przeciw ptakom. Jeżeli chodzi o średnice oczek zastosowanych w siatka, powinny być one n tyle duże, by nie ograniczać dostępu powietrza oraz światła, a jednocześnie na tyle małe, aby skutecznie chronić również przed dostępem bardzo małych owadów, czy też i ptaków.

W przypadku wyboru odpowiedniego modelu do ochrony przed ptactwem drzew, zwrócić baczną uwagę należy na jeszcze inne parametry. W tym przypadku, szczególnie istotną rolę wydaje się ogrywać to, aby siatka była możliwie jak najlżejsza tak aby skutecznie chronić przed zbytnim obciążeniem gałęzi. Ważną rolę w takiej sytuacji, wydaje się jednak odgrywać również kolor siatki. W przypadku wyboru tej o kolorze zielonym, praktycznie w ogóle nie będzie się wyróżniała na tle drzew, nawet z bliskiej odległości. Tym samym, ochrona taka nie będzie odbijała się negatywnie na wyglądzie sadu czy też ogrodu. Posiadacze ogrodów, sadów, czy też balkonów zmuszone są często do wykorzystywania odpowiednich zabezpieczeń, mających na celu zapewnienie szczególnej ochrony przed szkodliwym ptactwem. Na tle wszystkich różnego rodzaju zabezpieczeń, które można w takim celu stosować, wyróżniają się specjalne siatki. Są one na tyle odporne, aby skutecznie chronić przed dostępem ptaków, nie stwarzając dla nich jednocześnie żadnego, realnego zagrożenia zranienia. Właśnie dlatego, rozwiązanie to jest coraz popularniejsze.

Zapraszamy po siatki ochronne na www.limit-pest.pl.