Jakie skarpety są najzdrowsze?

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Istnieje wiele wskazań do stosowania specjalistycznych skarpet prozdrowotnych. Do najczęstszych należy cukrzyca, problemy żylne i krążeniowe, otyłość, a także uprawianie intensywnych ćwiczeń fizycznych zawodowo. W każdym z tych przypadków ważna jest odpowiednia profilaktyka i pielęgnacja stóp, które są narażone na powstawanie trudnych do wyleczenia żylaków, ran i obrzęków.

Skarpetki zrobione z bawełny

skarpety bezuciskowe zdrowotne bawełnianeJest jednak wiele sposobów na to, by skutecznie przeciwdziałać bolesnym skutkom niewłaściwej pielęgnacji. Jedną z podstawowych kwestii zdrowotnych jest dobranie odpowiedniego obuwia oraz skarpet. Bez względu na to, czy problemom ze stopami towarzyszy cukrzyca, zakrzepica żylna czy otyłość – warto zainwestować w odpowiednio dobrane obuwie i kilka zestawów prozdrowotnych skarpet, które zapewnią stopom właściwy przepływ krwi, wspomogą krążenie, a także zapobiegną wszelkim obrzękom, otarciom oraz pajączkom. Istnieje wiele różnych typów skarpet posiadających właściwości lecznicze i wspomagających profilaktykę pielęgnacyjną chorób cywilizacyjnych. Coraz większą popularnością cieszą się obecnie polecane skarpety bezuciskowe zdrowotne bawełniane, które można nabyć w wariancie podstawowym ze stuprocentowej bawełny lub modalu oraz dodatkiem elastycznych włókien terapeutycznych.

skarpety bezuciskowe zdrowotne bawełnianeDo wykazujących najlepsze działanie lecznicze należą skarpety z jonami srebra, które posiadają właściwości hipoalergiczne, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Są idealnym rozwiązaniem dla aktywnie uprawiających sport, ponieważ utrzymują stopy w suchości, co będzie równie ważnym aspektem dla osób zmagających się z grzybicą lub problemem nadpotliwości. Włókna tego typu skarpet skutecznie pochłaniają nadmiar wody utrzymując stopy suche, co zapobiega zawilgoceniu obuwia i rozwojowi groźnych dla skóry bakterii. Brak uciskających szwów i gumek zapobiega z kolei powstawaniu odcisków i obrzęków na wysokości kostek. Wykorzystanie bawełny jest najlepszą opcją również pod kątem wygody użytkownika – jest to bowiem materiał wyjątkowo miękki i odporny na uszkodzenia. Dzięki temu skarpety wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością i można je prać nawet w bardzo wysokich temperaturach bez obawy o ich skurczenie. Wszystkie osoby wymagające specjalnej pielęgnacji stóp powinny postawić wybór odpowiednich skarpet na czele swoich zakupowych priorytetów.

Zapewnienie stopom właściwej cyrkulacji, wygody oraz poprawa krążenia w kończynach są ważne nie tylko dla zdrowia, ale również dla wyglądu stóp i nóg na długie lata. Czasem zamiast kolejnych leków czy suplementów wystarczy włączyć do działań profilaktycznych właściwy dobór obuwia lub skarpet. Gwarantują one nie tylko komfort noszenia, ale także wykazują mnóstwo właściwości prozdrowotnych.