Jakie właściwości posiada susz marihuany?

Opublikowane przez Marek Dzięcioł w dniu

Dla wszystkich osób, które pragną do leczenia podstawowego zdiagnozowanych przez lekarza dolegliwości włączyć uzupełniającą terapię alternatywną dobrym wyborem może okazać się zastosowania medycznego suszu konopi siewnej. W przeciwieństwie do działającej psychoaktywnie konopi indyjskiej nie posiada on niebezpiecznego stężenia THC, które mogłoby powodować odurzenie lub – w dalszej kolejności – uzależnienie. Susze medycznej marihuany są w stu procentach legalne, a ich terapeutyczne działanie znane jest na całym świecie.

Stosowanie medycznego suszu marihuany

Liść marihuanySuszone kwiaty i liście konopi siewnych dostępne są jako preparaty o łagodnym działaniu odprężającym, które docenią wszystkie osoby narażone na wysoki poziom stresu w codziennym życiu. Dzięki włączeniu tego typu metod relaksacji można liczyć na wiele pozytywnych dla zdrowia rezultatów. Popularny susz marihuany leczniczej wykazuje właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne, przeciwalergiczne i przeciwgrzybicze. Jego stosowanie przyczynia się do złagodzenia nieprzyjemnych objawów wielu chorób o podłożu autoimmunologicznym, takich jak np.: astma, alergia, atopowe zapalenie skóry, cukrzyca typu I lub choroby wrzodowe układu pokarmowego. Istnieje wiele metod podania suszu. Do najpopularniejszych i najbardziej skutecznych należą inhalacje lub waporyzacje, które mogą odbywać się dokładnie na takiej samej zasadzie jak korzystanie z e-papierosów.

Susz konopnyNa stronach internetowych bez problemu można znaleźć wiele ziołowych mieszanek, olejków lub waporyzatorów, które ułatwią dostarczanie terapeutycznej substancji do organizmu, a także sprawią, że stanie się ona czystą przyjemnością. Do nabycia są także smakowe i aromatyzowane odmiany suszu, np. o silnym owocowym lub kwiatowym aromacie. Można dodawać je także do ziołowej kąpieli, która dodatkowo rozluźni ciało i umysł po ciężkim dniu, co będzie skuteczną formą aromaterapii dla każdej zestresowanej osoby. Tego typu czynność ułatwi zasypianie i wpłynie pozytywnie na ogólną jakość snu. Dla osób, które cenią sobie oszczędność czasu do nabycia są także gotowe jointy wypełnione medycznym suszem o neutralnym bądź aromatyzowanym wkładzie ziołowej mieszanki. Stosowanie suszu wspomaga również regenerację organizmu, poprawia odporność oraz zapobiega powstawaniu chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca typu II, zapalenia jelit, alergie, depresje lub nowotwory.

Preparaty konopne wykazują również działanie antyoksydacyjne i skutecznie eliminują działanie wolnych rodników. Medyczne susze nie powodują negatywnych skutków ubocznych, co potwierdzają liczne atesty i certyfikaty światowych towarzystw medycznych. Są dopuszczone do sprzedaży na terenie całej Europy.

Kategorie: Zdrowie