Kiedy przydadzą się nam fascynatory?

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Każdy wie jak wygląda kapelusz plażowy, kaszkiet, czy zimowa czapka z pomponem. Nawet jeśli każdy wyobrazi sobie daną rzecz inaczej to i tak pewne główne cechy produkty zostaną zachowane. Pasiasta czapka z pomponami czy gładka czapka typu beanie – obie są czapkami na zimę.

Fascynatory na przyjęcia

fascynatorJednak kto wie czym jest fascynator i kiedy się go zakłada? Pewnie wszyscy wiedzą jak wygląda, tylko nie znają konkretnej nazwy. Fascynator często jest stosowany wymiennie z toczkami. To raczej nietypowe nakrycie głowy, które pełni jedynie funkcje dekoracyjne i estetycznie, nie zaś praktyczne. Fascynator nie chroni przed wiatrem i mrozem, ani nie osłania nas przed słońcem. Fascynatory można traktować także jako ozdoby na włosy. Występują w dwóch podstawowych wersjach. Pierwsza z nich to fascynator na opasce, druga to fascynator na zapince. Głównym wyzwaniem w ich przypadku jest założenie ich tak, by całość mocowania była niewidoczna, czyli przykryta włosami. Najczęściej włosy układa się w koki lub inne upięcia z tyłu lub z boku głowy, rzadziej włosy pozostają rozpuszczone. Ułatwia to przymocowanie fascynatora i jego stabilne ułożenie, tak by przez cały czas się nie przesuwał.

fascynatorTaki typ ozdoby najchętniej jest wybierany na śluby lub bale. Ślubna moda stale się zmienia, jednak fascynatory pasują zarówno do delikatnych kreacji, jak i do tych w stylu księżniczki. Często druhny mają upięte włosy z toczkami. Jeśli chodzi o imprezy oficjalne i eleganckie to fascynatory są szczególnie popularne w Wielkiej Brytanii. W Polsce można je zobaczyć na imprezach telewizyjnych i balach charytatywnych. Fascynator świetnie sprawdzi się również na sesjach zdjęciowych, portretowych i modowych. Fascynatory są łatwe do założenia a stanowią efektowną ozdobę. Dzięki nim nie trzeba układać misternych fryzur, ani dobierać biżuterii czy torebek do sesji modowej, ponieważ fascynator sam w sobie będzie dekoracyjnym dominantem. Facynatory wykonywane są z różnych materiałów. Są gładkie i błyszczące, matowe, z półprzeźroczystą woalką. Często tkanina jest ułożona na kształt kwiatu lub kokardki. Można do nich dodawać błyszczące dżety, kryształki, czy łączyć ze sobą różne kolory. Na sesje zdjęciowe polecane są fascynatory w intensywnych barwach, na śluby wybierane są te białe lub kremowe.

Na pogrzeby przydadzą się czarne i mało ozdobne, a na imprezy stonowane, ale o ładnym kolorze dopasowanym do kreacji. Warto zaznaczyć, że koszt fascynatora jest często niższy niż koszt zakupy eleganckiego kapelusza, a dobry model może być wielokrotnie wykorzystywany.

Kategorie: Dla niej