Kilka słów o mezoterapii igłowej

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Zmarszczki, przebarwienia, blizny potrądzikowe, czy mocno przesuszona skóra to częste problemy z jakimi borykają się kobiety. Odpowiedni krem, czy serum na pewno poprawią wygląd skóry, jednak nie dadzą stuprocentowo satysfakcjonującego efektu. Jedynie profesjonalne zabiegi gabinetowe wykonywane w odpowiednich odstępach czasu (zależnie od zabiegi, najczęściej jest to dwa tygodnie) potrafią przynieść spektakularne rezultaty.

Mezoterapia na blizny

 mezoterapia igłowa Jednym z takich zabiegów jest skuteczna mezoterapia igłowa w Katowicach. Jest to zabieg polegający na wykonywani płytkich nakłuć skóry w małych odstępach. Cienka igiełka wchodzi w skórę mniej więcej na głębokość dwóch milimetrów. W ten sposób pod skórę wstrzykiwane są substancje aktywne, które nałożone na powierzchnię skóry działałyby słabiej. Już po pierwszym zabiegu można zobaczyć znaczącą poprawę wyglądu skóry, jednak do osiągnięcia w pełni satysfakcjonującego rezultatu zalecane jest zrobienie przynajmniej trzech zabiegów. Wszystko zależy od tego w jakim stanie jest nasza skóra i z jakim problemem się borykamy. Mezoterapia jest polecana w zasadzie każdej kobiecie, która nie jest w ciąży, nie ma uczulenia na składniki aktywne użyte przy zabiegu, ani nie ma aktywnych infekcji skórnych. Mezoterapia igłowa nie powoduje też skutków ubocznych.

 mezoterapia igłowa Początkowo mogą się pojawić małe krwiaki, czy delikatna opuchlina, szczególnie u kobiet mających bardzo delikatną, cienką i wrażliwą skórę. Jednak te objawy szybko znikają. Bólu podczas zabiegu się nie odczuwa, ponieważ przed nakłuciami na twarz nakładany jest preparat znieczulający. Kiedy pomocna jest mezoterapia? Na pewno to świetny zabieg przeciwzmarszczkowy. Koktajl z witaminą A dostarczony prosto pod skórę sprawi, że zmarszczki zostaną wygładzone, a skóra będzie bardziej jędrna i gładka. Witamina C sprawdzi się u osób, które borykają się z bliznami, przebarwieniami, jak również z pękającymi naczynkami. Ta witamina działa silnie rozjaśniająco, a do tego wzmacnia ściany naczynek krwionośnych. Do skóry suchej polecany jest koktajl z witaminą E, czy z kwasem hialuronowym – obie wersje działają nawilżająco.

Podsumowując, mezoterapia igłowa to skuteczny sposób na walkę z bliznami, zmarszczkami, czy suchą skórą. Nawet jeden zabieg może sprawić, że nasza cera będzie prezentowała się rewelacyjnie. Zabieg nie jest drogi, podczas niego nie odczuwa się dyskomfortu, a skóra nie będzie po nim bardzo podrażniona. Na pewno warto jest rozważyć taki zabieg, który na pewno potrafi wykonać każda wykwalifikowana kosmetyczka.

Kategorie: Uroda