Komfortowa bielizna męska z wełny merynos

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Odzież termoaktywna, a w tym bielizna, stanowi obowiązkowy element w szafie każdego trenującego mężczyzny. Ponadto doskonale dopasowuje się do męskiej sylwetki. Wełna merynos gwarantuje doskonałą izolację cieplną, przewiewność, a także ochronę przed wilgocią czy też wiatrem.

Wygodna męska bielizna

bielizna Bielizna termoaktywna z wełny merynos Na sam początek należy wspomnieć, że wełna merynos jest pozyskiwana z runa szczególnej rasy owiec, a mianowicie merynosów. Posiada ona wiele cennych właściwości, a do jednej z nich należy termoregulacja. Co oznacza zestawienie słów: odzież termoaktywna? Oznacza to, że bielizna definiowana takim przymiotnikiem nie tylko zapewnia dobrą izolację cieplną, ale również odprowadza nadmiar wilgoci na zewnątrz materiału. Bielizna uszyta z tej wełny może pochłonąć wilgoć w ilości około 30% swojej wagi, a to oznacza, że nawet podczas intensywnej aktywności fizycznej, skóra pozostaje sucha. Ponadto pochłanianie nieprzyjemnych zapachów to kolejna cecha, jaką posiada wełna merynos – bielizna męska wykonana z tego materiału jest również wygodna, ciepła oraz komfortowa w noszeniu. Warto podkreślić, że stanowi ona świetną ochronę przed zimnem w chłodniejsze dni, a równocześnie zapobiega nadmiernemu poceniu podczas upałów.

bielizna Dodatkowo nie jest łatwopalna, przez co nie ulegnie nagłemu zapłonowi i nie zacznie topić się na ciele. Jest to niezwykle przydatna informacja dla mężczyzn uwielbiających biwakowanie. Do najpopularniejszych opcji należą: męskie getry, spodenki, skarpetki oraz koszulka. Najczęściej bielizna termoaktywna wykorzystywana jest na stokach narciarskich. Poza tym z wełny merino wykonywane są także kurtki – wełnę tę wykorzystuje się w podszewce. Oprócz tego bielizna ta perfekcyjnie sprawdzi się również dla kobiet, a nawet dzieci. Wełny tej nie trzeba często prać, gdyż nie sprzyja rozwojowi bakterii. W większości przypadków najbezpieczniejszych wyborem będzie pranie ręczne i to przy użyciu dedykowanych do pielęgnacji wełny – środków. W ten sposób zmniejszone zostaje ryzyko zmechacenia tkaniny. Ponadto, aby uniknąć rozciągania się wełnianych ubrań, należy pamiętać, aby suszyć je na płasko, a nadmiar wody odsączać ręcznie. Wełna merynos to materiał wysokiej jakości, dzięki czemu bielizna z niej wykonana jest wygodna oraz przyjemna dla skóry.

Świetnie sprawdzi się podczas treningów na świeżym powietrzu, a także w trakcie innych aktywności ruchowych np. trekkingu. Posiada ona wiele cennych właściwości, co wpływa na jej niesłabnącą popularność wśród sportowców i nie tylko.