Kostiumy kąpielowe dla puszystych — estetyczne i wygodne

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Puszystym osobom w Polsce może być trudno znaleźć odpowiednie ubranie. Aby odszukać takie wygodne i modne, trzeba zazwyczaj stracić dużo czasu i energii. Daje to w efekcie zrezygnowanie i niższe poczucie własnej wartości. Jednak osoby z krągłościami też chcą dobrze wyglądać.

Ładne kostiumy jednoczęściowe

 kostiumy kąpielowe dla puszystychW szczególności pojawia się problem w okresie letnim, gdy każdy chce zażyć kąpieli słonecznych czy ochłodzić się w morzu. Wtedy znalezienie kostiumu dla puszystych, który będzie równocześnie trendy, graniczy z cudem. A przecież każdy chce dobrze się ubierać. W Polsce odnotowuje się od dłuższego już czasu około 50% kobiet z nadmiarem masy ciała. Powodów, dla których kobieta może posiadać nadprogramowe kilogramy, jest mnóstwo; od prozaicznych takich jak nadwyżka kaloryczna czy brak ruchu po choroby, w tym hormonalne jak również stan po ciąży. Kobiety także o wiele łatwiej od mężczyzn kumulują tkankę tłuszczową czy wodę międzytkankową. Taka już jest uroda organizmu kobiety. W takiej sytuacji, pomimo że warto walczyć o zdrowie, należy również zadbać o swój wygląd. W przypadku gdy przychodzi czas letni i rozpoczyna się równocześnie sezon plażowy, to każda z kobiet chce wyglądać pięknie.

 kostiumy kąpielowe dla puszystychOdpowiedni strój kąpielowy powinien dobrze się układać, zakrywać ciało w newralgicznych miejscach oraz być modny i stylowy. O ile w większości sklepów bez problemu znajdzie się stroje w rozmiarze od S do L, tak większe rozmiary rzadko kiedy są spotykane w sklepach odzieżowych. Na szczęście są nieliczne miejsca, w których można zaopatrzyć się nie tylko w komfortowy, lecz również efektowny strój kąpielowy. Najbardziej wygodne kostiumy kąpielowe dla puszystych są jednoczęściowe. Pozwalają one nie tylko wymodelować sylwetkę, lecz również poczuć się komfortowo we własnej skórze. Zazwyczaj wystarczająco zasłaniają pośladki jak i posiadają dobrze podtrzymujące biust ramiączka. Wśród strojów plażowych typu „plus size” można znaleźć duże rozmiary od 44 aż do 54. Jednak nie tylko stroje jednoczęściowe są odpowiednie dla kobiet w większych rozmiarach. Również te dwuczęściowe potrafią wspaniale dopasować się do okrąglejszej sylwetki. Wśród nich słynne tankini, czyli dół z wysokim stanem połączony z topem lub mocno zabudowanym stanikiem. Dzięki temu sylwetka zachowuje proporcje, a masywniejsze obszary ciała są odpowiednio wymodelowane i zasłonięte. Standardem jest, aby w kostiumach kąpielowych, dwuczęściowych dla kobiet puszystych decydować się na figi czy szorty z wysokim stanem. Wbrew pozorom nie chodzi tylko o to, aby więcej ukryć. Po prostu tego typu rozwiązanie zapobiega marszczeniu się i zwijaniu materiału, co dzieje się przy masywniejszym brzuchu czy biodrach. Jest to po prostu rozwiązanie wygodne. Do takiego dołu, oprócz topu jak w przypadku tankini, często dołącza się staniki gorsetowe, które świetnie kondensują górę i nadają szyku. Ciekawym rozwiązaniem jest również zdecydowanie się na sukienkę kąpielową. Jest to strój jednoczęściowy z dodatkowym materiałem tworzącym klosz sukienki. Jest to opcja nie tylko efektowna, lecz również praktyczna. Posiada odpinane ramiączka, co pozwala na dostosowanie kostiumu do potrzeb kobiety. Alternatywą dla wszystkich klasycznych kostiumów kąpielowych są sportowe komplety przeznaczone do pływania czy sportów wodnych. Składają się z szortów lub dłuższych legginsów oraz bluzki z krótkim jak i długim rękawem. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala na maksimum wygody oraz modelowanie sylwetki, lecz dzięki niemu również można uniknąć groźnego poparzenia słonecznego. Jeśli kobieta czuje się niepewnie w swoim ciele, to odpowiednie ubranie ma tej pewności jej dodać.

Kostiumy dla puszystych kobiet powinny być nie tylko ładne i modne, lecz również komfortowe i praktyczne. Najważniejsze, żeby czuć się swobodnie w każdym stroju, który nie krępuje ruchów i wystarczająco zakrywa ciało — wszystko po to, aby kobieta czuła się nie tylko komfortowo, ale równocześnie pięknie.