Kup wózek inwalidzki w sklepie online

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Niestety nie każdy może cieszyć się pełną sprawnością ruchową, są osoby, które zostały pozbawione możliwości chodzenia. Przyczyny tego są różne: choroba, wypadek czy po prostu wiek. Z pomocą w takim przypadku przychodzą wózki inwalidzkie, które umożliwiają przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym.

Zalety wózków inwalidzkich

kobieta na wózku inwalidzkimWózki dają poczucie niezależności – jest to bardzo ważne, ponieważ bardzo często bywa tak, że niepełnosprawność powoduje, że nie jest się w pełni samodzielnym. Wybór wózka inwalidzkiego z pewnością nie jest łatwy. Trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jego funkcjonalność i cenę. Niestety w Polsce nie wszystkie miejsca są przystosowane dla osób z niepełnosprawnością. Jeszcze w bardzo wielu urzędach czy sklepach nie ma wind ani podjazdów, co zdecydowanie utrudnia życie osobom, które mimo swojego kalectwa chcą być jak najbardziej samowystarczalne. Niejednokrotnie jednak dotarcie z punktu A do punktu B jest zbyt dużą przeszkodą. Trzeba przyznać, że wynalezienie wózka ułatwiło życie nie tylko lekarzom, którzy przewożą pacjentów na przykład na salę operacyjną (kiedyś tylko w szpitalach używało się wózków), ale każdemu, kto nie może poruszać się na własnych nogach. Wózki inwalidzkie sklep online oferuje między innymi wózki elektryczne i ręczne.

wózek inwalidzkiJakie są ich zalety? Wózek elektryczny ma przede wszystkim tę zaletę, że można wybrać się nim na dłuższą wędrówkę, ponieważ nie używa się ani trochę własnej siły. Dodatkowo niepotrzebna jest pomoc osób trzecich, co niejednokrotnie jest wybawieniem dla osób, które musiały czekać na pomoc podczas spacerów. Jeżeli ktokolwiek obawiał się, że prowadzenie tego pojazdu jest skomplikowane to nic bardziej mylnego, działa on najczęściej za pomocą joysticka, który jest bardzo łatwy w obsłudze i poradzi sobie z nim każdy, bez względu na wiek. Każdy wózek posiada wygodne siedzisko, aby komfort osoby korzystającej z niego był jak największy. Wózki ręczne są o wiele lżejsze niż elektryczne, dlatego łatwiej jest je wnieść na przykład po schodach. Osoby, które są w stanie samodzielnie wprowadzić w ruch wózek, powinny zdecydować się właśnie na ten ręczny, ponieważ mogą przez cały czas utrzymywać swoją sprawność fizyczną górnej partii ciała na odpowiednim poziomie.

Osobom niepełnosprawnym bardzo poprawia się nastrój i samoocena, jeśli mogą robić wiele rzeczy same. Proszenie o pomoc nie jest niczym uwłaczającym jednak dla ludzi z dysfunkcjami to bardzo ważne, by być jak najbardziej samodzielnym. Wózki pozwalają przemieszczać się w szybki sposób bez pomocy osób trzecich, dlatego są tak bardzo doceniane wśród niepełnosprawnych.

Kategorie: Zdrowie