Leczenie pijawkami, czy to dobry sposób na rwę kulszową?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Hirudoterapia jest naturalną metodą leczenia różnorodnych dolegliwości zdrowotnych przy użyciu pijawek. Pijawki są używane do leczenia już od czasów starożytnych — egipcjanie oraz chińskie pisma opisują tę metodę leczenia poprzez przystawianie pijawek. W czerwcu 2004 roku Amerykańska Agencja Żywności i Leków wprowadziła ją do medycznych sposobów leczenia i zezwoliła na legalną dystrybucję pijawek.

Czy leczenie pijawkami pomaga na prawdę?

pijawkaNa pewno warto wykorzystać każdą metodę, by wyzdrowieć. Nazwa metody wywodzi się z łacińskiego słowa „hirudo”, czyli pijawka. Co prawdzie w przyrodzie występuje kilkaset rodzai pijawek, ale w celach leczniczych wykorzystuje się wyłącznie kilkanaście z nich, wyhodowanych w sterylnych warunkach. Istnieje mnóstwo potwierdzonych dowodów na to, że pijawki pozytywnie wpływają na różnorodne dolegliwości. Sekret hirudoterapi tkwi w gruczołach ślinowych pijawki. W jej wydzielinie znajduje się ponad 100 związków biochemicznych, wykazujących pozytywne działanie na ludzki organizm. Po przystawieniu pijawki do skóry pacjenta do jego organizmu zaczynają przenikać związki zawarte w ślinie pijawki. Mają one działanie przeciwhistaminowe, przeciwzapalne oraz antybiotyczne. Pijawki na rwę kulszową w warszawie skutecznie złagodzą ból. Oczywiście, ważne, aby wybrać się na taką sesję parę razy, by terapia była jak najbardziej efektowna.

pijawkiJak wiadomo rwy kulszowej można się nabawić w nagłych sytuacjach, takich jak wstawanie z łóżka, kichanie. Ataki są nagłe i bardzo bolesne, większość z nich może się skończyć nawet operacją dlatego, warto wypróbować metodę pijawek, zanim przejdziemy do ostateczności. Metodą leczenia rwy kulszowej jest głównie przyjmowanie leków, ale przynoszą niekiedy skutki uboczne takie jak — źle wpływają na wątrobę i żołądek. U pacjentów cierpiących na rwę kulszową pijawki przystawia się w okolicy lędźwi, tuż nad pośladkami, wzdłuż miejsca, gdzie ból jest najsilniejszy. Za jednym razem przystawia się do skóry od 6 do 8 ich sztuk. By terapia była efektowna, warto regularnie poddawać się zabiegom z zastosowaniem tych małych zwierzątek. Hirudoterapia w wielu krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Anglii, Niemczech, Rosji, jest traktowana jako przyjęta metoda leczenia stosowana przez lekarzy.

W świetle Polskiego prawa ten sposób leczenia jest niekonwencjonalny. Jednak warto wybrać się w pierwszej kolejności do gabinetu, by sprawdzić, czy ta metoda na nas zadziała, a dopiero w ostateczności brać lekarstwa, bądź w niektórych przypadkach zdecydować się na operację.

Kategorie: Zdrowie