Metody makijażu permanentnego brwi

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Dla wielu kobiet brwi są najważniejszym elementem w makijażu – nic dziwnego, ponieważ to one nadają kształt i podkreślają rysy twarzy. Panie poświęcają dużo czasu na ich wyrównanie, nadanie kształtu i stylizacje — niekiedy ten czas sięga nawet kilkunastu minut. Zrobienie odpowiedniego konturu wymaga niekiedy bardzo dużej ilości czasu. Każda twarz człowieka nie jest w pełni symetryczna, jednak przy osobach posiadających znaczną asymetrię wykonanie brwi stanowi problem i jest procesem niezwykle czasochłonnym.

Dwie metody na gęstsze brwi

makijazW takim wypadku doskonałym rozwiązaniem jest wykonanie makijażu permanentnego brwi, dzięki któremu przez okres kilku miesięcy, a nawet do kilku lat można cieszyć się efektem zabiegu. Świetnie sprawdza się on nie tylko dla osób posiadających asymetryczną twarz, ale tez dla kobiet będących po chemio- czy radioterapii, których skutkiem ubocznym jest utrata części włosów. Jeśli chodzi o makijaż permanentny brwi, to istnieje wiele takich metod, które dają bardzo naturalny efekt. Do takich należy między innymi metoda piórkowa, w której kolor dobierany jest pod kolor naturalnych, a dany pigment wprowadzany jest pod skórę za pomocą mikroostrzy. Wykonanie tego zabiegu polega na dorysowywaniu włosków, dzięki czemu może wydawać się, że to naturalne brwi. Metoda ta nazywana jest również jako hairstrokes lub jako włoskowa. Rany po wykonaniu znikają już po czternastu dniach.

przybory do makijażuKolejną jest metoda pudrowa, która może być wykonana na dwa sposoby – aby mocno podkreślić brwi lub w sposób ombre. Nazywana jest również jako powder brows lub metoda cieniowania. Daje efekt mocnego i grubego podkreślenia brwi. Soft powder brows jest dobrą opcja dla osób posiadających gęste, lecz jasne brwi, ponieważ dzięki niej zostaną podkreślone. Ombre powder brows jest metodą bardziej skomplikowaną i wymagającą większego poświęcenia oraz lepszych umiejętności. W tej metodzie wykorzystuje się kilka odcieni wybranego koloru – na początku jest to jaśniejszy kolor, lecz od bardziej zewnętrznej strony daje się ciemny odcień pigmentu — jest to nasycanie poziomowe. Obie metody wykonywane są za pomocą wprowadzania pigmentu pod skórę za pomocą mikroostrzy. Bezpośrednio po wizycie w salonie brwi mają nienaturalny i ciemny kolor, jednak po pierwszym tygodniu odcień jest zupełnie jaśniejszy dzięki łuszczeniu się naskórka.

Chcąc wykonać makijaż permanentny brwi należy zastanowić się, jakiego efektu się oczekuje – bardziej naturalnego czy chce się podkreślić ich wyrazistość. Z efektów makijażu brwi można cieszyć się nawet kilka lat – wszystko uzależnione jest indywidualnie od tego jak dobrze przyjmie się pigment, jaką ma się skórę i jak się dba o nią. Należy również pamiętać o tym, aby pilnować się zaleceń po zabiegu, by cieszyć się efektem jak najdłużej.

Kategorie: Uroda