Mezoterapia – rodzaje i zalety

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Każda kobieta chce wyglądać młodo, zapomnieć o problemach z wypryskami, jak również cieszyć się cerą pełną blasku. Dobrze ułożony plan pielęgnacji w domu pozwala w jakimś zakresie to osiągnąć. Cera na pewno będzie dobrze nawilżona i odżywiona, może być też gładka i mieć równomierny koloryt.

Efektowne zabiegi na zmarszczki

mezoterapia igłowaNiestety, tyczy się to przede wszystkim cery zdrowej i młodej. Po 40-stce czy też zawsze jak borykamy się z problemami skórnymi, warto udać się na profesjonalny zabieg do kosmetyczki. W ten sposób można pozbyć się zmarszczek, blizn, przebarwień, czy wyprysków. Stosuje się tutaj peelingi kwasowe, kawitację, czy różne maseczki. Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest również mezoterapia. Wyróżniamy trzy jej rodzaje. Mezoterapia igłowa w Pabianicach polega na podaniu cienką igłą substancji czynnych pod skórę. Tak samo dozuje się botoks czy kwas hialuronowy. Zwykle na twarzy wykonuje się kilkanaście takich nakłuć. To wariant dla kobiet, które chcą się pozbyć zmarszczek, ujędrnić skórę, czy też ją nawilżyć. Druga opcja to mezoterapia mikroigłowa. Tu stosuje się dermaroller lub derma pen. Ten pierwszy to rolka z drobnymi igiełkami, którą przejeżdża się po twarzy.

mezoterapia igłowa w pabianicachDerma pen ma postać małego stempelka, którym stempluje się skórę. Zwykle na skórę podaje się wybrany koktajl, dokonuje nakłuć i ponownie wciera płyn. Mezoterapię mikroigłową poleca się osobom z bliznami, przebarwieniami, czy ostudą – czyli zmianami punktowymi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie by rollerem ,,przejechać” po całej twarzy. Trzecia opcja to mezoterapia bezigłowa. Substancje czynne rozsmarowuje się na skórze a następnie falami ,,wtłacza się” w skórę, nie ma tu żadnych nakłuć. To wariant dla osób, które mają skłonność do bliznowców, rany się długo goją, czy też mają choroby krwi. Wtedy nakłucia są niepolecane i mezoterapia bezigłowa jest jedynym rozwiązaniem. Jakie zalety mają takie zabiegi? Przynoszą pozytywne rezultaty już po pierwszej sesji. Przy dużych zmianach np. głębokich bliznach, polecana jest seria 3-4 zabiegów. Na początku skóra może być zaczerwieniona i podrażniona, ale to tego samego dnia mija. Zabieg jest bezpieczny, mało inwazyjny i bardzo skuteczny.

Kończąc rozważania, z pewnością warto zainteresować się tematem mezoterapii. Różne jej metody sprawiają, że można dobrać je do naszych potrzeb i stanu skóry. Mezoterapia pozwala na zwalczenie nawet głębokich zmarszczek, pozbycie się przebarwień posłonecznych, czy wyrównanie kolorytu skóry. Na pewno każda kobieta byłaby zadowolona z efektów jakie przynosi.

Kategorie: Uroda