Modna i estetyczna stylizacja paznokci

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Każda kobieta chce mieć ładne i zadbane dłonie i paznokcie, jednak osiągnięcie takiego celu nie zawsze jest proste. Wiele kobiet narzeka na rozdwajające się końce, kruchość płytki, czy tez trudności w pomalowaniu paznokci. Nawet domowe zestawy do hybryd nie zawsze się sprawdzają.

Pięknie pomalowane paznokcie

stylizacja paznokciDlatego też warto jest odwiedzać salony kosmetyczne, które oferują nie tylko zabiegi na twarz i ciało, ale także na dłonie i stopy. Z jakich usług warto skorzystać? Trzeba podzielić je na manicure, czyli dbanie o paznokcie u rąk oraz na pedicure, czyli dbanie o paznokcie stóp. Oczywiście zabiegi mogą też być mniej lub bardziej kompleksowe. Można zdecydować się na samo malowanie płytki, ale równie dobra będzie kompleksowa stylizacja paznokci w Szczecinie, Warszawie, czy Krakowie. Wtedy stylizacja zajmie więcej czasu, ale efekt będzie lepszy. Wszystko zacznie się od przygotowania dłoni do zabiegu. Dawniej najpopularniejsze były zabiegi parafinowe, teraz coraz częściej wykonuje się zabiegi wzmacniające, na przykład manicure japoński, mający na celu odżywienie płytki paznokciowej. Na skórki z boku nakładane są olejki, które zabezpieczają je przed działaniem lakieru, a dodatkowo pielęgnują delikatną skórę.

stylizacja paznokciSkórkę znajdującą się na płytce należy odsunąć patyczkiem bambusowym lub wyciąć cążkami. Same paznokcie powinny być równo przycięte i spiłowane. Mogą mieć kształt półokrągły, prostokątny, a nawet szpiczasty. Potem stylizacja obejmuje manicure właściwy. Nakłada się przeźroczystą bazę, która zabezpiecza płytkę przed odbarwieniem przez lakier właściwy. Potem nakłada się dwie cienkie warstwy lakieru, a na koniec top, czyli bezbarwną emalię zapobiegającą odpryskiwaniu lakieru. Jeśli na paznokciu mają znaleźć się wzorki, brokat, czy naklejki to należy je ,,przymocować” przed nałożeniem topu. Jeśli zdecydujemy się na manicure hybrydowy to każda warstwa lakieru jest utwardzana pod lampą UV, co przedłuża trwałość lakieru do nawet dwóch tygodni. Dodatkowo trzeba dbać o przemywanie płytki przy pomocy specjalnych płynów i wacików bezpyłowych, jak również trzeba pamiętać, że usuwanie hybryd wymaga szkodliwego acetonu. Doświadczone kosmetyczki potrafią zdziałać cuda jeśli chodzi o pielęgnację i stylizację paznokci.

Organizowanych jest wiele zawodów dla manicurzystek, podczas których można podziwiać małe arcydzieła sztuki kosmetycznej. Na co dzień jednak warto wybierać takie stylizacje, które będą pasowały nam do wielu strojów, jak również będą praktyczne. Z pewnością da się znaleźć w tym względzie złoty środek.

Kategorie: Dla niej