Naturalny krem do twarzy i jego zalety

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Każda z nas chciałaby cieszyć się piękną, gładka cerą bez żadnych niedoskonałości. Wszelkie mankamenty skory twarzy próbujemy zatuszować makijażem, jednak nawet najbardziej staranny makijaż nie będzie wyglądał dobrze, jeśli nie przykładamy odpowiedniej uwagi do prawidłowej pielęgnacji.

Kremy skuteczne i ekologiczne

naturalne kremy do twarzy	Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić sobie odpowiedni fundament do tego, by poprzez delikatne podkreślenie urody makijażem wyglądać promiennie i zjawiskowo. Słysząc słowo pielęgnacja, większości z nas przychodzi na myśl krem. Jest to skojarzenie prawidłowe, chociaż krem jest ostatnim etapem pielęgnacji, a jeśli przed jego nałożeniem nie przygotujemy odpowiednio skóry poprzez dokładne oczyszczenie i tonizowanie, wówczas nie damy sobie możliwości, aby składniki aktywne zawarte w produkcie dotarły do głębszych warstw naskórka i przyniosły oczekiwane rezultaty. Przy wyborze odpowiedniego dla nas produktu należy kierować się potrzebami naszej skóry, które różnią się w zależności od typu cery. Warto stawiać na naturalne kremy do twarzy dla kobiet, nie tylko jeśli szczególnie dbamy o środowisko. Preparaty z prostym składem, bogate w wyciągi roślinne i olejki są zdecydowanie delikatniejsze dla naszej skóry, ale nie oznacza to, że ich działanie jest słabsze. Wręcz przeciwnie – bogactwo ekstraktów zawartych w słoiczkach czy tubkach na pierwszych miejscach na liście składników zapewnia lepsze dotarcie dotarcie do warstw skóry, a co za tym idzie lepsze efekty, pozbawione ryzyka wystąpienia podrażnień.

naturalne kremy do twarzy	Naturalne produkty pozbawione są konserwantów i olejów mineralnych, które mają szkodliwe działanie na skórę i powodują zapychanie się porów. Wyciągi roślinne dobieramy w zależności od rodzaju naszej cery i oczekiwanych efektów. Dla cer problematycznych świetnie sprawdzi się normalizujący wyciąg z czystka czy oczaru, natomiast dla wrażliwych cer szczególnie polecana jest woda różana. To samo dotyczy olejków – jeśli borykamy się z niedoskonałościami szukajmy w składzie oleju z czarnuszki czy konopi indyjskich, natomiast dla cer suchych świetnie sprawdzi się na przykład olej jojoba. Naturalne kremy zawierają także składniki, których właściwości chronią nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych w ciągu dnia. Należą do nich masło shea czy olejek z pestek malin.

Pamiętajmy jednak, że takie kosmetyki mają zwykle krótszą datę ważności i nadają się do użytku zwykle przez kilka miesięcy od otwarcia, a niektóre z nich trzeba dodatkowo przechowywać w lodówce. Wybór naturalnych produktów to najlepsze, co możemy zrobić dla swojej cery.

Kategorie: Dla niej