Niekonwencjonalne metody walki z boleriozą

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Borelioza jest najczęściej rozpoznawaną chorobą przenoszoną przez kleszcze i jest to jedyny możliwy sposób zakażenia. Ukąszenie kleszcza zauważone w porę daje ogromne szanse na efektywną diagnozę. Borelioza zdiagnozowana odpowiednio szybko może być bardzo efektywnie leczona antybiotykiem. Niestety zbyt późna diagnoza może nieść za sobą poważne skutki zdrowotne.

Tlenoterapia hiperbaryczna a borelioza

komora hiperbarycznaZaawansowane zakażenie bakterią Borrelia burgdorferi może dawać objawy neurologiczne i być bardzo trudna i kosztowna w leczeniu. Istnieje wiele metod terapii — konwencjonalnych i niekonwencjonalnych. Każda z nich ma swoje zalety i wady, jednak przy trudnej walce z chorobą warto przyjrzeć się każdej z nich. Leczenia boreliozy antybiotykami powinno być wspomagane naturalnymi metodami leczenia. Pomimo wielu kontrowersji z tym związanych, przypadek boreliozy jest nieco inny. Odpowiednie składniki mogą wspomóc zahamowanie rozprzestrzeniającego się zapalenia w organizmie. Bardzo pomocną w tym przypadku okazuje się dieta bogata w kwasy omega-3 lub ich suplementacja. Kwasy te mają potwierdzone badaniami właściwości przeciwzapalne. Znajdują się między innymi w tłustych rybach morskich takich jak łosoś, śledź i dorsz, ale również w oleju lnianym i orzechach włoskich. Oprócz diety dość ciekawą metodą okazuje się terapia tlenowa. Borrelia burgdorferi jest bakterią beztlenową, a więc atakowanie jej tlenem przynosi naprawdę dobre rezultaty. Komora hiperbaryczna na boreliozę działa zaskakująco dobrze. Niweluje większość objawów wywołanych przewlekłym zakażeniem, zmniejsza stan zapalny oraz wspomaga organizm podczas przyjmowania mocnych antybiotyków. Ważne jest jednak, aby poddawać się takiej terapii regularnie. Systematyczność przyspieszy proces usuwania toksyn i bakterii. Zadziała nie tylko na chorobę, ale również usprawni i poprawi działanie organizmu, co będzie miało ogromny wpływ na całą kompleksową terapię.

komora hiperbarycznaBardzo znaną i popularną metodą wśród osób cierpiących na boreliozę jest terapia Generatorem Plazmowym Rife’a. Stosowana w przypadku przewlekłych i lekoopornych infekcji spowodowanych ukąszeniem kleszcza. Leczenie może odbywać się grupowo, dzięki czemu można znacznie obniżyć koszty sesji. Polega na emitowaniu przez urządzenie fali plazmatycznej, która z łatwością przenika przez ciało człowieka. Działa na zasadzie rezonansu. Przed decyzją o zabiegu należy skonsultować się z lekarzem, gdyż istnieje kilka przeciwwskazań wykluczających niektórych pacjentów. Borelioza to nieznośna choroba, która może przez długi czas nie dawać żadnych objawów. Istnieje wiele przypadków, w których do zdiagnozowania doszło nawet kilkanaście lub kilkadziesiąt lat po ukąszeniu. Leczenie po tak długim czasie jest znacznie trudniejsze i często lekooporne.

Ważna jest zatem profilaktyka: noszenie odzieży z długim rękawem do lasu lub miejsc szczególnie narażonych na występowanie kleszczy, stosowanie odpowiednich środków na skórę i dokładna obserwacja ciała.

Kategorie: Zdrowie