Nowoczesny i skuteczny klin pod nogę

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Poważne urazy lub operacje kończyn, a także wiele chorób związanych z układem ruchu to wskazania do podjęcia profesjonalnej rehabilitacji z użyciem specjalistycznego sprzętu. Zazwyczaj to lekarz prowadzący lub fizjoterapeuta zaleca pacjentowi odpowiednie akcesoria służące ogólnej poprawie stanu chorej kończyny lub kręgosłupa. Jednak w wielu przypadkach istnieje także możliwość dodatkowego wspomagania leczenia poprzez zapewnienie sobie wygodnych sprzętów codziennego użytku o charakterze leczniczym. Można do nich zaliczyć np. podpory i kliny ortopedyczne. 

Klin pod nogę dla odpoczynku i rehabilitacji

Specjalistyczne poduszki o przeznaczeniu ortopedycznym polecane są zwłaszcza osobom pragnącym zapewnićKontuzja podczas meczu sobie większy komfort w czasie wypoczynku w domu. Zapewniają one maksymalne rozluźnienie spiętym mięśniom i stawom, sytuując kończyny i kręgi w odpowiedniej pozycji i dostosowując się do naturalnej krzywizny ciała. Sprawdzają się w czasie codziennych czynności, takich jak praca przed komputerem, oglądanie seriali, czytanie książek czy po prostu leżenie na kanapie, skutecznie odciążając zmęczone po całym dniu kości i stawy. Tego rodzaju akcesoria, ze względu na swoje przeznaczenie są również przydatne u osób cierpiących na dolegliwości związane z układem oddechowym, pokarmowym czy sercowym.

Sportowiec ćwiczący nogiUłożenie kończyn czy kręgosłupa w odpowiedniej pozycji pozwala poprawić krążenie krwi, co z kolei zapobiega cofaniu się treści żołądkowej do przełyku. Zmniejsza to także ból oraz redukuje opuchliznę po wszelkich urazach i kontuzjach wielu części ciała. Ortopedyczny klin pod nogę polecany jest też często przy leczeniu żylaków oraz zakrzepicy żylnej. Jest on również idealnym rozwiązaniem dla kobiet ciężarnych, osób otyłych lub cierpiących na zaburzenia gospodarki wodnej, wskutek której dochodzi do zatrzymania wody w organizmie i towarzyszących temu obrzęków kończyn. Mogą służyć jako komfortowa podpórka dla nóg w czasie leżenia na kanapie lub jako anatomiczna poduszka chroniąca kolana w czasie nocnego wypoczynku. 

Lecznicze poduszki i kliny często nabywane są na użytek prywatny przez osoby całkowicie zdrowe w celu zwiększenia wygody w czasie relaksu. Do wyboru jest wiele rozmiarów, kształtów i kolorów klinów, które również można w estetyczny sposób dopasować do domowego mebla lub pościeli w sypialni. Miękka faktura i ergonomiczna pianka tego typu wyrobów sprawia, że ułożone w łóżku są praktycznie nieodczuwalne, dzięki czemu nie przeszkadzają osobie śpiącej obok. Sprawdzą się więc jako stały element wyposażenia każdej wygodnie urządzonej sypialni.

Kategorie: Zdrowie