Silnie liftingujący kolagen

Opublikowane przez Marek Dzięcioł w dniu

Liczne badania kliniczne prowadzone na osobach w podeszłym wieku wykazały, iż za jędrność naszej skóry odpowiadają głównie naturalne włókna kolagenu. których produkcja gwałtownie zwalnia po około 25 roku życia. W walce z pierwszymi oznakami starzenia się skóry pomagają wówczas preparaty liftingujące na bazie naturalnego kolagenu, który można pozyskać w różny sposób.

Jakie właściwości wykazuje kolagen?

kolagen platinum Na samym wstępie należy podkreślić, iż dostępne obecnie kremy mogą być wzbogacane zarówno kolagenem zwierzęcym, jak i roślinnym. Włókna kolagenowe pochodzenia zwierzęcego pozyskiwane są aktualnie głównie z ryb. Warto przy tym podkreślić, iż filmy kosmetyczne starają się spełniać wszelkie oczekiwania swych klientów, z tego też powodu sporą popularnością cieszy się dziś również kolagen pochodzenia roślinnego, który również bardzo dobrze wpływa na nasze ciało i dobrze wchłania się w skórę. Sporą popularnością wśród klientów cieszy się aktualnie zwłaszcza liftingujący kolagen platinum, który uznaje się za najczystszą, najbardziej skoncentrowaną odmianę kolagenu. Z tego też powodu preparaty te wykorzystuje się dziś głównie podczas różnego rodzaju zabiegów odmładzających, które wykonuje się m.in. w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych.

kolagen platinumCzysty kolagen zostaje wówczas wzbogacony dodatkowymi substancjami aktywnymi, czego idealnym przykładem jest m.in. powszechnie stosowany dziś kwas hialuronowy, który świetnie łączy się z kolagenem i wzmaga jego działanie. Preparaty te znajdują się najczęściej w sterylnych ampułkach jednorazowego użytku, które kosmetyczka aplikuje na naszej skórze m.in. podczas zabiegu mezoterapii igłowej. Dzięki użyciu specjalnych derma rollenów, które delikatnie nakłuwają naszą skórę, kolagen znaczniej lepiej się w nią wchłania, co wiąże się z znacznie bardziej zauważalnymi efektami widocznymi już po pierwszym zabiegu. Pamiętajmy jednak o tym, że w celu uzyskania najlepszych efektów, zabiegi z użyciem skoncentrowanych substancji aktywnych musimy wykonywać systematycznie. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym jakie konkretne właściwości wykazuje kolagen. Nie tylko uelastycznia i zmiękcza on nasz naskórek, ale również przyczynia się do poprawy krążenia, dzięki czemu nasza skóra jest lepiej ukrwiona i zdrowsza.

Kolagen świetnie radzi sobie również z cellulitem oraz głębokimi bliznami powstałymi m.in. na skutek oparzeń czy wypadków. Ponadto spowalnia on również procesy starzenia się skóry, warto więc zacząć go stosować profilaktycznie w wieku trzydziestu lat -dzięki temu nasza skóra będzie wolniej się starzeć.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: cofamyczas.com

Kategorie: Dla niej