Skuteczna depilacja laserowa

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Wielkimi krokami zbliża się lato, podczas którego większość z nas może liczyć na upragnione wakacje. Podczas wizyty na plaży czy kąpieli w hotelowym basenie każda z pań pragnie prezentować się możliwie jak najbardziej perfekcyjnie. Z oczywistych względów w okresie wiosennym większość z nas zaczyna więc przygotowywać swoje ciało na nadejście cieplejszych dni.

Depilacja laserowa to trwały efekt

depilacja laserowaCoraz większym zainteresowaniem wśród pań w różnym wieku cieszą się również zabieg depilacji laserowej, które pozwalają szybko i bezboleśnie pozbyć się niechcianego owłosienia. Współczesne kanony piękna lansują dziś modę na gładkie, smukłe ciała o ujednoliconym kolorycie. Negatywnie postrzega się dziś zwłaszcza owłosienie, które w przypadku kobiet uchodzi wręcz za niedopuszczalny defekt sygnalizujący o zaniedbaniu. W jaki sposób można uporać się z niechcianymi włoskami? Jeszcze do niedawna większa część przedstawicielek płci pięknej najchętniej uciekała się do standardowych, manualnych metod, a więc do golenia ciała za pomocą jednorazowych golarek. Depilacja za pomocą jednorazowych żyletek z czasem została częściowo wyparta przez znacznie bardziej ekonomiczne depilatory elektryczne, które posiadały jednak kilka istotnych wad. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że dla niektórych kobiet wyrywanie włosów za pomocą tego sposobu okazywało się nazbyt bolesne.

depilacja laserowaWarto również zaznaczyć, że usunięte w ten sposób cebulki bardzo często wrastały w skórę, która nierzadko pokrywała się zaognionymi zmianami skórnymi czy charakterystyczną, czerwoną wysypką. Swoistym wybawieniem dla Pań okazała się więc depilacja laserowa, którą po dziś dzień uznaje się za nie tylko najbardziej skuteczną metodę na trwale pozbycie się włosów, ale również za zabieg najmniej bolesny. Większość dobrze zaopatrzonych salonów urody wyposażona jest dziś w profesjonalne depilatory laserowe emitujące niezwykle intensywne natężenie promienie laserowe, które wnikają w głębokie warstwy skóry i rozbijają nagromadzony w komórkach włosów barwnik zwany melatoniną. Włosy samoistnie odpadają wówczas wraz z cebulkami, nie generując przy tym praktycznie żadnego poczucia dyskomfortu. Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, że najlepsze efekty uzyskamy tylko wówczas, gdy będziemy uczęszczać na depilację laserową systematycznie.

Promienie laserowe paradoksalnie szybciej uporają się z ciemnym i grubym zarostem, w którym siłą rzeczy nagromadzone są większe pokłady melatoniny niż w cienkim, jasnym włosiu. Efekt depilacji może utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy. Znane są także przypadki kobiet, które przy pomocy tej właśnie metody na zawsze pożegnały się z niechcianym owłosieniem.

Kategorie: Dla niej