Specjalne akcesoria do grillowania

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Przygotowywanie potraw z grilla nie musi się jedynie ograniczać do położenia steku czy kiełbaski na ruszcie. Na dobrym sprzęcie przygotujemy kurczaka w całości, pizzę, burgery i wiele innych. Trzeba jedynie zainwestować w specjalne, dodatkowe akcesoria do grilla i  otwiera się przed nami pole nowych możliwości.

Co warto kupić, by móc robić jeszcze smaczniejsze i bardziej różnorodne potrawy?

pizza z grillaPierwsza propozycja to rożen. Kurczak z rożna to prawdziwa klasyka. Dawniej można było go kupić w przydrożnych budkach ze specjalnych przyczep-automatów. Na kilku rusztach grzało się jednocześnie kilka kurczaków, a każdy był idealnie złocisty, chrupiący i soczysty. Teraz można takiego kurczaka przygotować samodzielnie! Zamiast piec go w piekarniku można go grillować. Będzie miał lepszy aromat i smak. Ruszt grillowy jest prosty w montażu. Wystarczy go zamocować do brzegów grilla i gotowe. Najlepiej jest nadziewać całego kurczaka na rożen, jeśli jednak na początku obawiamy się rezultatów, to można go podzielić na mniejsze kawałki, pamiętając przy tym, że będzie się krócej piekł. Druga ciekawa opcja to specjalny kamień do grillowania pizzy. Prawdziwa włoska pizza jest pieczona w piecu opalanym drewnem na kamiennej podstawie właśnie. Dzięki temu ciasto jest chrupiące i przypieczone od spodu, a dodatki na wierzchu nie są spalone.

specjalny kamień do grillowania pizzyKamień ma gładką strukturę, więc ciasto się do niego nie przylepia i łatwo odchodzi, można nim też obracać w trakcie pieczenia. Na takim kamieniu można też wypiec chlebki pita, czy naan. Warto zaznaczyć, że kamień sprawdzi się też piekarniku, czy w cukiernictwie – do przygotowania dekoracji z czekolady czy masy cukrowej (nie przywierają one do kamienia i łatwo można je zeskrobać). Trzecia ciekawa rzecz to blacha do grilla. Na ruszcie w końcu nie wszystko da się upiec. Płaska blacha będzie idealna na burgery, warzywa krojone w plasterkach, jak również do ogrzewania potraw. Jest łatwa do umycia, ma nieprzywieraną powłokę, więc nie trzeba jej smarować tłuszczem. Warto celować w blachy odporne na zarysowania, w końcu przerzucając jedzenie widelcem czy szpikulcem łatwo byłoby ją uszkodzić.

Mając dobry grill z rożnem, kamieniem i blachą do pieczenia można przygotować jeszcze więcej wspaniałych potraw. Smaczna włoska pizza, soczyste mięsne burgery, czy chlebki pita będą doskonałymi potrawami na każdej imprezie i z pewnością wszyscy nasi goście je docenią. W końcu nie zawsze ma się ochotę na zwykłą nacinaną kiełbaskę i suchy chleb kładziony na ruszcie.

Kategorie: Jedzenie