Spray do dezynfekcji – na co zwracać uwagę?

Opublikowane przez Marek Dzięcioł w dniu

Niesprzyjające czasy pandemii wymuszają na nas przezorną ostrożność i najwyższy poziom dbania o higienę. Wielu z nas ma częsty kontakt lub żyje pod jednym dachem z osobami zakwalifikowanymi do grupy ryzyka, które muszą szczególnie na siebie uważać. Aby minimalizować ryzyko, dezynfekujemy klamki oraz włączniki świateł, które są szczególnie narażone na kontakt z dłońmi. Do tego potrzeba dobrej jakości preparatu, który usunie z naszego domu wszelkie drobnoustroje. Co warto wiedzieć o środkach do dezynfekcji powierzchni?

Incidin liquid spray i inne środki dezynfekcji

Spray do dezynfekcjiPrzede wszystkim, zwracajmy uwagę, by używane przez nas preparaty były pozbawione aldehydów. Wówczas taki środek będzie bardziej przystępny dla wszystkich domowników. Uczucie świeżości i przyjemny zapach to ważne kwestie, zwłaszcza w domu, więc tym również warto się kierować. Dobrym wyborem z pewnością okaże się Incidin Liquid Spray, który spełnia wymienione wyżej warunki oraz jest łagodny dla powierzchni domowych przedmiotów. Warto zdecydować, czy bardziej przyda nam się wariant z alkoholem czy bez. Preparaty zawierające alkohol szybciej wchłaniają się w powierzchnię i stosunkowo szybko ją odkażają. Idealnie więc sprawdzą się do dezynfekcji klamek i usuną wszelkie bakterie, zanim którykolwiek z domowników ich dotknie. Tego typu środki są dosyć tanie i ogólnodostępne, jednak mogą działać szkodliwie na niektóre powierzchnie. Tego problemu nie uświadczymy, używając odmiany bezalkoholowej, która działa łagodnie na każdy obiekt. Niestety te z kolei działają wolniej i musimy im dać czas, zanim odkażą przedmiot.

DezynfekcjaWarto więc stosować je na powierzchniach, z których nie musimy korzystać od razu, czyli na przykład na blacie, biurku lub stole. Warto sprawdzić, czy w składzie naszego preparatu zawarty jest chlor, dzięki któremu środek działa jeszcze silniej na wszelkie drobnoustroje. Odmiany bezchlorowe są z kolei użyteczne dla tych domowych narzędzi, które mają być odkażone, ale i świeże. Posiadają bowiem zarówno funkcję myjącą, jak i dezynfekującą powierzchnię i to w tym samym czasie. Warto więc stosować je na przedmiotach codziennego użytku narażonych na kontakt z dłońmi. Przed dokonaniem zakupu upewnijmy się również, czy produkt jest gotowy do natychmiastowego użycia czy też wymaga rozcieńczenia z wodą. Niektóre z nich trzeba najpierw nieco rozwodnić zgodnie z zaleceniami producenta.

Na chwilę obecną wszelkie środki dezynfekujące stanowią codzienny element naszej rzeczywistości. Powinniśmy zatem czerpać jak najwięcej informacji na ich temat i dobierać takie, które będą spełniały nasze oczekiwania w stu procentach. Dołóżmy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i najbliższym.

Kategorie: Zdrowie