W czym mogą pomóc ustawienia Hellingera?

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Na skutek różnych przemian w życiu gospodarczo – społecznym, coraz więcej ludzi odczuwa wewnętrzny dyskomfort, oraz problemy w kontaktach z innymi ludźmi. Głównymi przyczynami tego stanu rzeczy, przede wszystkim są różne zachwiania w systemie człowieka, których podstaw należy poszukiwać w dzieciństwie. Na szczęście, istnieją rodzaje terapii, które pomagają rozwiązać tego typu problemy.

Na czym polega terapia Hellingera?

psychoterapiaMowa jest tutaj o tych rodzajach terapii, które koncentrują się przede wszystkim na konflikcie wewnętrznym, który może odczuwać pacjent na skutek różnych złych nawyków, przyjętych przez niego w dzieciństwie. Jednym z rodzajów terapii, które to umożliwiają, są innowacyjne ustawienia systemowe hellingera, które cieszą się coraz większą popularnością. Zazwyczaj terapia ta zostaje stosowana w przypadku tych osób, które po prostu potrzebują jakiejś zmiany w życiu. Mogą one wynikać na przykład z faktu bardzo toksycznej relacji z partnerem, trudności z wychowaniem dziecka. Pacjent często odczuwa ulgę po zastosowaniu tych ustawień systemowych, gdy źródłem jego problemów są traumatyczne relacje z rodzicami, lub odczuwa różnego rodzaju objawy, w tym bólowe, których źródłem nie są żadne zdiagnozowane schorzenia. Ustawienia hellingera wykazują także bardzo duża skuteczność w przypadku tych pacjentów, którzy odczuwają głębokie osamotnienie, oraz różnego rodzaju trudności zawodowe.

terapia helligeraSam przebieg opisywanego rodzaju terapii dosyć mocno odróżnia się od tej tradycyjnej. Pacjent określa jedynie ogólny obraz sytuacji, bez koncentrowania się na szczegółach. Następnie tworzony jest obraz problemu, przykładowo pacjent ma za zadanie opisać gdzie w zamkniętym pomieszczeniu stałby jego partner, z którym ma problem w relacji – czy stałby odwrócony tyłem, czy też przodem, oraz w jakiej odległości. Głównym rezultatem takiego obrazu sytuacji wewnętrznej jest przede wszystkim uświadomienie sobie tego, co może odczuwać osoba, która ma podobne problemy oraz uświadomienie sobie tych najgłębiej skrywanych emocji pacjenta, które od wielu lat tłumi. Jak bowiem pokazuje doświadczenie wielu terapeutów, to właśnie skrywanie emocji jest najczęstszą przyczyną różnych objawów psychicznych, i somatycznych, które mogą dawać dokuczliwe objawy.

W obecnym czasie coraz większa liczba osób jest zdecydowanych na rozpoczęcie terapii. W praktyce bowiem okazuje się, że jest to najskuteczniejszy sposób, aby poradzić sobie z wieloma różnymi problemami w życiu osobistym, oraz zawodowym. Przyczyną tych problemów są często skrywane głęboko emocje, które muszą znaleźć swoje ujście.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę www.dorotakraszewska-ustawienia.com!