Wyjątkowe stare miasto w Toruniu

Opublikowane przez Zdzisław Zając w dniu

Toruń to ośrodek miejski znany głównie z Mikołaja Kopernika, żużlu oraz pierników. Mylą się jednak wszyscy ci, którzy myślą, że miasto to nie ma do zaoferowania nic więcej niż tylko kamyczki uciekające spod kół rozpędzonych maszyn i pyszne ciastka z korzennymi przyprawami.

Wspaniałe restauracje w Toruniu

restauracjeJest to bowiem nowoczesny ośrodek miejski, który oferuje znajdujący się w czołówce polskich uczelni uniwersytet, przepiękną, wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówkę oraz wiele więcej. Na wszystkich tych, którzy zdecydują się spędzić choćby weekend w Toruniu, czeka mnóstwo atrakcji. Warto zacząć od spaceru urokliwymi uliczkami przepięknej, zabytkowej starówki. Oszałamiające urodą kamienice, których znaczna część nie wymagała odbudowy po wojnie, potrafią zachwycić każdego. Przejść się można także Bulwarem Filadelfijskim, który pozwoli nasycić oczy widokiem pięknej Wisły. Kolejnym punktem obowiązkowym dla wszystkich odwiedzających Toruń są muzea. Dom Kopernika czy Muzeum Piernika oferują bogactwo doznań audiowizualnych oraz solidną dawkę ciekawej wiedzy. Zwiedzić można także Muzeum Generał Elżbiety Zawadzkiej czy Niewidzialny Dom, który zwiedza się z opaskami na oczach, pod przewodnictwem niewidomych osób.

restauracjeNie sposób jednak odwiedzić wszystkie te ciekawe miejsca z pustym żołądkiem. Restauracje w Toruniu na starym mieście oferują wszystkim turystom ogrom niebywałych doznań kulinarnych. Na toruńskiej starówce znajdują się zarówno restauracje oferujące tradycyjną polską kuchnię, jak i te serwujące swoim gościom nieco bardziej egzotyczne potrawy. Coś dla siebie znajdą więc miłośnicy uwielbianej za prostotę kuchni włoskiej czy fani oryginalnych smaków pochodzącej z dalekiego wschodu kuchni azjatyckiej. Również smakosze wyjątkowych trunków nie wyjadą z Torunia niezadowoleni, gdyż wśród klimatycznych uliczek starego miasta znaleźć można rzemieślniczy browar. Restauracji na toruńskiej starówce znajduje się całe mnóstwo, dlatego zadowoleni będą zarówno ci, którzy pragną zjeść szybko i tani, jak i ci, których zadowolą jedynie eleganckie i luksusowe lokale. Toruń to stosunkowo niewielkie, lecz wyjątkowe miasto, które zachwyci turystów przede wszystkim swoją piękną, wpisaną na listę UNESCO starówką.

Bogactwo fascynujących muzeów oraz mnóstwo restauracji sprawi, że żaden turysta nie przejdzie obok toruńskiego starego miasta obojętnie. To niezwykły punkt na mapie Polski, który codziennie ściąga do siebie turystów z całego świata. Warto samemu przekonać się, dlaczego Toruń jest tak interesującym miastem.