Zalety okularów progresywnych

Opublikowane przez Marian Dudek w dniu

Korygowanie wad wzroku o różnym charakterze jest obecnie realizowane przez coraz bardziej nowoczesne soczewki. Coraz bardziej popularne stają się w ostatnim czasie soczewki progresywne. Ich główną zaletą, która przekłada się na ich popularność, jest ich wielozadaniowość. Mogą się one okazać w pełni przydatne w wielu różnych sytuacjach.

Co warto wiedzieć o okularach progresywnych?

okulary progresywneGłówną cechą charakterystyczną tego rodzaju szkieł jest ich unikalna budowa. Jeżeli chodzi o najlepsze okulary progresywne w Krakowie, ich cechą wyróżniającą jest fakt, że mają one kilka różnych obszarów widzenia. Dzięki temu mogą być z powodzeniem wykorzystywane zamiast kilka par różnych zwykłych okularów korekcyjnych. Typową cechą szkła w takich właśnie okularach jest jego podział na kilka, odrębnych fragmentów. Jeżeli chodzi o wyraźne widzenie w dalszej odległości, odpowiada za to górna część tych szkieł. Odpowiednie widzenie nawet z bardzo bliskiej odległości, zapewnia dolna część tych właśnie okularów. Środkowa część szkła jest zaś tym, odpowiadającym za widzenie na dystanse średnie. Okulary takie wykonywane są zawsze na zamówienie, według wskazówek klienta i na podstawie badania oczu wykonywanego u profesjonalnego optometrysty. Dzięki temu pewne cechy typowe dla okularów, mogą się nieco różnić w przypadku modeli wykonywanych na zamówienie.

okulary na nosieOgólnie jednak przyjmuje się, że okulary progresywne mogą się okazać wystarczające do skorygowania tych najczęściej występujących wad wzroku, takich jak krótko i dalekowzroczność, a także i astygmatyzm. Okulary takie okazują się być świetnym wyborem w szczególności dla tych osób, które dotychczas musiały wykorzystywać inne okulary na przykład od czytania, a inne do jazdy samochodem, a jeszcze inne do pracy przy komputerze. Okulary progresywne mogą być z powodzeniem stosowane jako zastępstwo dla większości z nich. Są one przy w stanie zapewnić doskonały komfort widzenia zarówno z widzenia, jak i z daleka, a także umożliwiają sprawne przejście pomiędzy różnymi strefami widzenia. Kolejna ich zaletą ejst fakt zaoszczędzenia sporej ilości pieniędzy, które byłyby potrzebne na zakup kilku par okularów do różnych zadań.

Od pewnego czasu widać spore zmiany, jeśli chodzi o stosowane powszechnie metody leczenia różnych wad wzroku. Coraz częściej, do ich korekcji stosowane są okulary, które pełnić mogą jednocześnie kilka różnych funkcji. Takie okulary nazywane są progresywnymi i stają się one w ostatnim czasie niezwykle popularne. Umożliwiają one znacznie większą wygodę, wynikającą z braku noszenia ze sobą różnych par okularów do kilku zadań.

Kategorie: Zdrowie